استیو وازنیاک استارتاپی به نام Woz U برای مهارت‌آموزی دیجیتالی به مردم راه‌اندازی کرد

0

استیو وازنیاک؛ بنیان‌گذار اپل و مرد خپل همیشه جذاب دنیای هکرهای کلاه سفید، یک موسسه آموزشی آنلاین یا استارتاپی به نام Woz U راه‌اندازی کرد؛ چیزی شبیه موسسه نام آشنای Udacity.

موسسه Woz U برای افرادی است که می‌خواهند در صنعت فناوری مشغول به کار شوند و شغل‌های مناسب و رده بالایی در شرکت‌های کامپیوتری به دست بیاورند. وازنیاک هدف این موسسه آموزشی را این‌طور بیان می‌کند: «هدف ما این است که افراد را برای مهارت‌های دیجیتالی قابل استخدام آموزش داده و آماده کنیم بدون اینکه آن‌ها چندین سال بدهکار باشند.»

وزنیاک تاکید می‌کند: «غالب مردم از انتخاب یک شغل یا پست مبتنی بر فناوری ترس و واهمه دارند چون تصور می‌کنند که نمی‌توانند آن را انجام بدهند. اما من می‌دانم که می‌توانند و می‌خواهم این موضوع را به آن‌ها نشان بدهم.»

در حال حاضر، موسسه Woz U برنامه‌های آموزشی آنلاینی برای توسعه‌دهنده‌های برنامه‌نویسی و متخصصان پشتیبانی کامپیوتر دارد ولی قرار است در سال آینده برنامه‌هایی برای آموزش علوم داده‌ها، اپلیکیشن‌های موبایل و امنیت سایبری نیز در دسترس قرار بگیرند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

همین‌طور، Woz U می‌خواهد در بیش از ۳۰ شهر سراسر جهان مکان‌های فیزیکی برای مهارت‌آموزی دانشجویان راه‌اندازی کند. از دیگر برنامه‌های موسسه دیجیتالی وازنیاک، راه‌اندازی بخش Woz U Accelerator برای شناسایی و پرورش استعدادهای نخبه در سال ۲۰۱۹ است. برنامه Woz U Enterprise نیز می‌خواهد به کسب‌وکارها کمک کند تا کارآفرینان خود را بازپروری و برای مشاغل و فناوری‌های جدید آموزش دهند.

یک اپلیکیشن موبایل نیز در استارتاپ جدید استیو وازنیاک توسعه داده شده است که به دانشجویان Woz U کمک می‌کند تا دورنما و چشم‌اندازی از فناوری‌های آینده داشته باشند و بتوانند تصمیم بگیرند که کدام‌یک از این فناوری‌ها برای آن‌ها مناسب است.

وازنیاک در کمال فروتنی و تواضع می‌گوید:«سراسر زندگی من برای ساخت، توسعه و ایجاد یک جهان بهتر از طریق فناوری صرف شده است و همیشه به آموزش احترام گذاشتم(در حال آموزش بودم). اکنون زمان Woz U است و ما فقط این کار را شروع کردیم.»

Woz U تنها موسسه دیجیتالی آموزش‌دهنده مهارت‌های کامپیوتری و برنامه‌نویسی نیست و ده‌ها موسسه مشابه دیگر در سال‌های اخیر با هدف تربیت مهندسان کاربردی فعالیت می‌کنند که غالبا هم از سوی شرکت‌های تجاری پس زده می‌شوند و به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها روی خوش نشان می‌دهند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.