زلزله در بازار پول و سرمایه: تلگرام می‌خواهد یک پول دیجیتالی رمزشده به نام «گرم» به ارزش چند میلیارد دلاری راه‌اندازی کند

5

سایت تک‌کراچ گزارش داده؛ اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام که از سیستم رمزنگاری پیام‌ها استفاده می‌کند؛ در حال تلاش برای راه‌اندازی یک پول پیجیتالی رمزشده است.

این سایت در یک گزارش مفصل می‌گوید تلگرام در حال ادغام و استفاده از سیستم بلاک چین به نام «Telegram Open Network» در اپلیکیشن پیام‌رسان خود است که اجازه راه‌اندازی و استفاده از یک پول رمزشده به نام «Gram» را می‌دهد.

پیش‌بینی می‌شود پیشنهاد اولیه خرید سکه «گرم» یا ICO بسیار بالا باشد و شاید بزرگ‌ترین پیشنهاد و سرمایه‌گذاری اولیه پول دیجیتالی محسوب شود.

پول دیجیتالی تلگرام می‌تواند برای اقتصاد کشورها و بازارهای بورس و سرمایه بسیار خطرناک و نابودکننده باشد. چون این روزها؛ کاربران استقبال زیادی از تعاملات و مبادلات پولی رمزشده دارند و ترجیح می‌دهند کسب‌وکار خود را از این طریق پیش ببرند تا از نظارت دولت‌ها یا پرداخت مالیات و غیره طفره بروند.

بستر ارتباطی و پیام‌رسانی تگرام به همراه مجموعه‌ای از بات‌ها و کانال‌ها می‌تواند به راحتی زمینه انتقال پول و سرمایه از کشوری به کشور دیگر را به صورت غیرمتمرکز فراهم کند. این انتقال و تبادل مالی هیچ‌گونه هزینه‌ای برای صاحبان آن‌ها ندارند.

از سوی دیگر؛ تلگرام بهترین ابزار برای خرده‌فروشی و پرداخت‌های الکترونیکی توسط مردم و کسب‌وکارهای کوچک و خانگی یا غیررسمی می‌شود

تلگرام با توجه به قابلیت‌ها و امکاناتی که دارد و از جمله سیستم رمزنگاری فعلی پیام‌ها و نظام غیرمتمرکز سخت‌افزاری خود؛ مزایا و ارجحیت‌هایی نسبت به دیگر پیام‌رسان‌های مشابه از جمله وی‌چت دارد.

سریع‌ترین پول دیجیتالی

تلگرام با استفاده از سیستم بلوک‌چین TON می‌تواند یک میلیون تراکنش مالی رمزشده را تنها در یک ثانیه انجام دهد. «گرم» می‌تواند ظرفیت و سرعتی بسیار بهتر از دیگر پول‌های دیجیتالی از جمله بیت‌کوین داشته باشد و سریعا رد و بدل شود.

سیستم رمزنگاری و بلوک‌چین بیت‌کوین تنها اجازه می‌دهد در هر ثانیه ۷ تراکنش موفق انجام شود.

تگرام در یک مقاله خود گفته است نزدیک به ۲۰۰ میلیون سکه «گرم» در حال گردش خواهد بود که تنها ۴ درصد آن در دست تیم توسعه‌دهنده این اپلیکیشن است و نزدیک به ۵۲ درصد برای جلوگیری از معملات احتکاری ذخیره خواهد شد. ۴۴ درصد این سکه‌ها نیز در میان خریداران توزیع می‌شود.

در حال حاضر، تلگرام حدود ۱۸۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد که البته حدود ۴۰ میلیون آن در یک کشور و آن هم ایران ساکن هستند. بنابراین؛ پیش‌بینی می‌شود درخواست برای خرید سکه دیجیتالی این اپلیکیشن بسیار بالا باشد.

سایت تک‌کرانچ گزارش داده تلگرام برای شروع به طور خصوصی یک کمپین فروش سکه «گرم» با ارزش ۵۰۰ میلیون دلاری راه‌اندازی می‌کند تا یک سری از سکه‌ها را پیش‌فروش کند. ارزش کلی این سکه دیجیتالی حدودا ۳ تا ۵ میلیارد دلار است. تلگرام یک سرمایه ۲۰ میلیون دلاری برای راه‌اندازی «گرم» نیاز دارد.

پیش‌بینی می‌شود جذب سرمایه و ICO پول دیجیتالی تلگرام تا قبل از ماه مارس انجام شود و از این ماه به بعد به طور رسمی شاهد خرید و فروش سکه «گرم» باشیم. چندین اپلیکیشن پیام‌رسان دیگر هم سکه دیجیتالی خود را راه‌اندازی کردند ولی در ICO توفیق چندانی نداشته و سرمایه‌هایی ۱۰۰ میلیون دلار یا نهایتا ۲۵۰ میلیون دلار جمع‌آوری کردند.

منبع: + و +

   
5 نظرات
 1. آناهیتا می گوید

  من با بیتکوین کار کردم.تجربه ی جالبیه استفاده از این پولها

 2. قاسم می گوید

  اگر این موضوع صحت داشته باشه یعنی خروج چند میلیارد دلار از سرمایه ایران و به جاش گرفتن یه سری عدد دیجیتالی که هیچ ارزشی نداره .دولت باید دخالت کنه و خرید این سکه ها رو غیر قانونی کنه

  1. علی می گوید

   اصلا اینطور نیست اینقدر بسته نگاه نکنید
   بلکه با توجه به وجود ۴- میلیون کاربری ایرانی تلگرام بازار کسب و کار در تلگرام رونق بیشتری میگیره وتازه ارزش افزوده خلق میشه
   همین الان اقتصاد تلگرام در ایران رقم بسیاربالایی داره بطوری که فقط در این ایام فیلترینگ ۴۰ درصد ارسال مرسولات پستی کم شد!
   نکته ای که نباید اشتباه بشه که این سرمایه در گردش بین کاربران خواهد بود و مثل گلدکوییست و هرمی ها نیست که یه سکه بی ارزش بدن و پول بگیرند بلکه این اعتبار برای معامله است مانند پولی که شما تو حسابت میریزی و تو حسابت چندتا صفر و رقم نشون میده بعد میری مغازه کارت میکشی !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.