سرویس «فایرفاکس سند» برای اشتراک‌گذاری رایگان و رمزشده فایل‌ها با ظرفیت ۲.۵ گیگابایت رسما راه‌اندازی شد

0

شرکت موزیلا امروز به طور رسمی از سرویس Firefox Send خود برای استفاده عمومی رونمایی کرد.

فایرفاکس سند از آگوست ۲۰۱۷ به طور آزمایشی در دسترس بود اما از امروز به کاربران اجازه می‌دهد در بستر وب تا ۲.۵ گیگابایت اطلاعات را رایگان و رمزشده با افراد دیگر به اشتراک بگذارند.

فایرفاکس سند از رمزنگاری انتها به انتها (end-to-end) سود برده و امکان از بین رفتن لینک به طور خودکار پس از طی مدت زمانی یا تعداد دانلود مشخص وجود دارد.

هنگامی که موزیلا ابزار Firefox Send را برای تست معرفی کرد؛ حداکثر ظرفیت قابل اشتراک‌گذاری اطلاعات روی وب ۱ گیگابایت بود ولی امروز و پس از راه‌اندازی رسمی این سرویس، کاربران می‌توانند با ثبت‌نام در آن از ظرفیتی ۲.۵ گیگابایتی سود ببرند. بدون ثبت‌نام همان ظرفیت ۱ گیگابایتی در دسترس است.

این سرویس می‌تواند بهترین جایگزین برای ایمیل باشد؛ جایی که باید فایل‌های بزرگی به ایمیل ضمیمه کرده و برای دیگران ارسال کنید ولی سرویس‌های ایمیل اجازه چنین کاری نمی‌دهند.

همین‌طور، می‌تواند جایگزینی برای سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری مانند دراپ‌باکس و گوگل درایو باشد که عمدتا وقت‌گیر هستند و نیاز به مراحل و تنظیمات زیادی هست تا یک فایل برای دیگران ارسال شود.

فعلا نسخه وب؛ به‌زودی نسخه اندروید

برای استفاده از این سرویس کافی است فایل یا فایل‌های مورد نظر را روی سایت Firefox Send آپلود و بعد مدت زمان از بین رفتن لینک اشتراک‌گذاری را تعیین کنید.

شما می‌توانید برای لینک‌ها یک رمزعبور هم تعریف کنید تا امنیت بیشتری تامین شود. برای دانلود فایل‌ها هم کافی است به سادگی روی لینک کلیک کنید. سادگی آپلود و دانلود فایل‌های بزرگی روی این سرویس باعث محبوبیت زیاد آن خواهد شد.

نیازی به داشتن اکانت فایرفاکس برای دسترسی به لینک‌ها یا دانلود فایل‌ها نیست. فقط محدودیت فایرفاکس سند، وب‌محور بودن آن است و هنوز اپلیکیشن موبایل یا دسکتاپی عرضه نکرده است. البته، گفته می‌شود به‌زودی و در عرض یک هفته نسخه اندروید آن هم در دسترس قرار می‌گیرد.

شما برای اینکه بتوانید فایل‌های خود را آپلود کنید؛ باید با مرورگر وب وارد سایت Firefox Send شوید.

در حالی‌که شرکت موزیلا یک موسسه امن و قابل اعتماد محسوب شده و تاکید سرویس فایرفاکس سند هم بر رمزنگاری انتها به انتهای اطلاعات و فایل‌ها است تا هیچ‌گونه دسترسی غیرمجازی اتفاق نیفتد؛ ولی باز هم باید منتظر بررسی‌ها و ارزیابی‌های موسسه‌های معتبر جهانی درباره میزان امنیت این سرویس بود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.