تلگرام در فاز اول فروش ارز دیجیتالی رکورد دنیا را شکست و سرمایه‌ای ۸۵۰ میلیون دلاری جذب کرد

0

همان‌طور که تلگرام قبلا اعلام کرده بود؛ اولین مرحله فروش توکن TON یا ارز دیجیتالی این پیام‌رسان در اوایل ماه فوریه برای کارمندان و نزدیکان مورد اعتماد این شرکت انجام می‌شود.

حالا با پایان یافتن این فروش و گزارش‌های منتشر شده و البته طبق اسنادی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارایه داده شده است؛ تلگرام توانسته در فاز اول نزدیک به ۸۵۰ میلیون دلار توکن بفروشد.

پیش‌بینی این شرکت در فاز اول فقط ۶۰۰ میلیون دلار بود و اکنون ۲۵۰ میلیون دلار بیشتر سرمایه جذب شده است. تلگرام می‌خواهد این سرمایه‌گذاری را برای توسعه بلوک‌چین TON، پیام‌رسان تلگرام و دیگر موارد پایه صرف کند.

تلگرام با این جذف سرمایه، علاوه بر شکستن رکورد دنیا در فروش ICO طی فاز اول؛ اکنون می‌خواهد خود را برای جذب سرمایه‌ای حدود ۲ میلیارد دلاری آماده کند. پیش از این؛ تلگرام برآورد کرده بود طی دو مرحله بتواند فقط ۱.۲ میلیارد دلار فروش ICO داشته باشد.

تلگرام در فاز اول، این امتیاز را برای سرمایه‌گذاران و افراد خصوصی وضع کرده بود که در صورت خرید زیاد توکن TON، تخفیف‌های بالایی بدهد. به نظر می‌رسد این استراتژی تلگرام جواب داده و سرمایه‌گذاران زیادی به سوی خرید سهام ارز دیجیتالی این شرکت هجوم آوردند.

فراتر از انتظار؛ مطابق انتظار

پیش‌بینی می‌شد از ارز دیجیتالی تلگرام استقبال شود و کارشناسان انتظار فروش بالای توکن‌های تلگرام را داشتند. حتا در هفته‌های اخیر، چندین مورد فروش تقلبی توکن‌های ارز دیجیتالی تلگرام روی اینترنت رخ داد که نشان از استقبال و علاقه موسسه‌ها، شرکت‌های خصوصی و افراد حقیق سرمایه‌گذار روی آن بود.

تلگرام می‌خواهد با ساخت و توسعه یک بلوک‌چین اختصاصی برای خود به نام TON و ایجاد پلتفرم بزرگی برای عرضه ارز دیجیتالی؛ بیت‌کوین و اتریوم را پشت‌سر بگذارد و به منبعی برای استخراج سریع و نامحدود سکه‌های دیجیتالی تبدیل شود.

فاز دوم فروش توکن‌های تلگرام در اواخر ماه فوریه و برای عموم مردم است. در این فاز هم برآورد شده که حدود ۶۰۰ میلیون دلار ICO عرضه شود.

البته؛ با استقبالی که از فاز اول و جمع‌آوری سرمایه‌ای ۸۵۰ میلیون دلاری صورت گرفته است؛ حتما تلگرام در فاز دوم سعی می‌کند ICO بیشتری به بازار بدهد و از این فرصت نهایت بهره را برای جذب سرمایه ببرد.

تلگرام اولین ارز دیجیتالی قابل استخراج خود را در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد کرد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.