«پورتال ویدیو» اولین پلتفرم اشتراک‌گذاری فیلم و صدای بدون تبلیغات، موفق به جذب سرمایه‌ای ۴.۲ میلیون دلاری شد

0

پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو و صوت «Portal Video» برای توسعه کارش موفق به جذب سرمایه‌ای ۴.۲ میلیون دلاری شد.

پورتال ویدیو اولین پلتفرم و اپلیکیشنی در حوزه اشتراک‌گذاری فیلم و صوت است که اجازه تبلیغات یا درآمدزایی مبتنی بر تبلیغات را نمی‌دهد. این اپلیکیشن بدون تبلیغات، بدون ردیابی اطلاعات کاربران یا استفاده از الگوریتم‌های مخفی، بدون فروش اطلاعات کاربران و بدون خرید لایک و فالور است.

مدیران پورتال ویدیو به شدت با تبلیغات مخالف هستند و «تبلیغات را بزرگ‌ترین کلاه‌برداری در اینترنت» می‌دانند. این پلتفرم و اپلیکیشن از ماه ژوئن امسال روی سیستم‌عامل iOS آغاز به کار کرده است و هدف آن احترام‌گذاری به مردم و فرهنگ آن‌ها است.

آن‌ها بر این باور هستند که خود کاربران و مردم می‌توانند درآمدزایی ۱۰۰ برابر بیشتر از تبلیغات برای ناشران محتوا داشته باشند.

کاربران در پورتال ویدیو می‌توانند از سه طریق کسب درآمد داشته باشند. در روش اول، با دریافت اشتراک ماهیانه ۰.۹۹ دلار یا ۴.۹۹ دلار سالیانه و همین‌طور ۲۴.۹۹ دلار درون برنامه‌ای برای افرادی که می‌خواهند حساب کاربری آن‌ها را دنبال کنند.

در روش دوم، کاربران می‌توانند بخشی از ویدیوها یا صوت‌های خود را مستقیما به فروش برسانند. مردم وارد حساب کاربری آن‌ها شده و با پرداخت آنلاین اجازه دسترسی به یک ویدیو را پیدا می‌کنند. این ویدیوها می‌توانند از ۰.۱۰ تا ۱۰۰ دلار قیمت داشته باشند.

در روش سوم، ویدیوهایی که لایک بیشتری، مثلا در حدود ۱۰۰۰ لایک گرفته باشند؛ به طور خودکار در پلتفرم پورتال ویدیو بیشتر نمایش داده شده و به ناشر آن درآمدی ۱ تا ۸ دلاری داده می‌شود.

برخی از ویدیوهای کاربران روی این سرویس ماهیانه ۲۰ هزار دلار درآمدزایی دارند.

بازدید بیشتر؛ درآمد بیشتر

در حقیقت، پورتال ویدیو مبتنی بر بازدید و استقبال کاربران است و از این طریق درآمدزایی می‌کند. هرچه کاربران بیشتری ویدیوها را تماشا کرده و با یکدیگر به اشتراک بگذارند؛ کسب درآمد بیشتری برای پورتال ویدیو و ناشر است.

جذب سرمایه جدیدی که پورتال ویدیو دریافت کرده است؛ برای توسعه زیرساخت این پلتفرم و همین‌طور دعوت از تولیدکنندگان محتواهای صوتی و پادکست استفاده می‌شود تا فرآیند تولید محتواهای پربازدید رشد بیشتری بگیرد.

پلتفرم پورتال ویدیو از آن دست ایده‌هایی است که به موفقیت بزرگی دست پیدا می‌کند و به‌زودی درباره‌اش بیشتر خواهیم شنید یا اینکه سریعا شکست خورده و توسط خود کاربران کنار گذاشته می‌شود.

در این سال‌های اخیر، توسعه یک شبکه اجتماعی بدون حضور بنگاه‌های اقتصادی و مراکز قدرت مالی، برندها و تبلیغات‌شان بسیار سخت و غیرممکن به نظر می‌رسد. اینستاگرام، واتساپ و تلگرام بهترین نمونه از پلتفرم‌هایی هستند که با ایده‌های بسیار زیبا و مبتنی بر کاربر شکل گرفته اما اکنون بزرگ‌ترین بنگاه‌های درآمدزایی و تبلیغاتی هستند.

کاربران آیفون و آیپد می‌توانند نسخه رایگان اپلیکیشن Portal Video را از اپ‌استور دانلود و استفاده از این پلتفرم اشتراک‌گذاری محتوای مالتی‌مدیا را هم تجربه کنند.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.