اپل آمار فروش سه ماه سوم سال ۲۰۱۷ خود را اعلام کرد: فروش ۴۱ میلیون آی‌فون، ۱۱.۴ میلیون آی‌پد و ۴.۲۹ میلیون مک

0

اپل به تازگی آمار کارکرد اقتصادی مربوط به سه ماهه اقتصادی سوم سال ۲۰۱۷ خود را اعلام کرده که حاوی اعداد جالبی است.

بر این اساس اپل در این مدت عایدی ۴۵.۴ میلیارد دلاری با سود خالص ۸.۷ میلیارد دلاری داشته. آمار فروش گجت‌های اپل به صورت زیر است: ۴۱ میلیون دستگاه آی‌فون، ۱۱.۴ میلیون دستگاه آی‌پد و ۴.۲۹ میلیون دستگاه مک.

حالا بیایید این اعداد را با ارقام پیشین مقایسه کنیم:

در مقایسه با سه ماهه پیش‌تر میزان فروش و سود خاصل اپل افت داشته است که این البته همیشه در این سه ماهه سال چیزی طبیعی است. چون کاربران در این سه ماهه، معمولا منتظر می‌مانند تا اپل، از آی‌فون جدید خود رونمایی کند. میزان فروش سه ماهه پیشین اپل ۵۲.۹ میلیارد دلار و میزان سود خالص این شرکت ۱۱.۰۳ میلیارد دلار بود. در سه ماهه پیش‌تر از ارائه آمار جدید، اپل به ترتیب ۵۰.۷ میلیون دستگاه آی‌فون، ۸.۹۲ میلیون دستگاه آی‌پد و ۴.۱۹ میلیون دستگاه مک فروخته بود.

حالا نگاهی به آمار سه ماهه مشابه سال قبل می‌اندازیم که این یکی مسلما برای مقایسه معنادارتر است. سال پیش اپل در سه ماهه مشابه، ۴۲.۴ میلیارد دلار فروش داشت که منجر به سود خالص ۷.۸ میلیارد دلاری شده بود. میزان فروش آی‌فون، آی‌پد و مک این شرکت هم به ترتیب ۴۰.۴ میلیون دستگاه، ۹.۹ میلیون دستگاه و ۴.۲ میلیون دستگاه بود.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

چیزی که ممکن است در این گزارش پنهان بماند، میزان فروش آی‌پد است. دستاورد خوب اپل این است که برای نخستین بار در طی سه سال گذشته، آمار فروش آی‌پد افزایش داشته است و نسبت به سال قبل ۱۵ درصد افزایش فروش وجود دارد.

دلیل این موفقیت چه بود؟

عرضه آی‌پد پروی جدید و نیز کاهش خوب قیمت مدل‌ها قبلی. حالا قیمت متوسط فروش آی‌پد ۴۳۵ دلار است که نسبت به ۴۹۰ دلار سال قبل، قیمت منصفانه‌تری برای خریداران است.

اما نکته جالب دیگر این است که اپل با ارائه این گزارش یک گام دیگر برای تبدیل به یک شرکت تریلیون دلاری نزدیک شده است. ارزش اپل هم اینک ۸۰۰ میلیارد دلار است. کسی چه می‌داند شاید با عرضه آی‌فون ۸، اپل خیلی زود به این رکورد بی‌نظیر دست پیدا کند.

در ساعات نخستین بعد از ارائه گزارش اپل، ارزش سهام این شرکت ۶ درصد افزایش پیدا کرد و به ۱۵۹ دلار رسید که مترادف با افزوده شدن ۴۰ میلیارد دلار به ارزش کلی این شرکت بود.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.