اینستاگرام فرآیند تایید حساب کاربری را برای همه کاربران فراهم کرد؛ از امروز شما هم تیک آبی بگیرید

0

مسئله تایید هویت اشخاص مشهور و برندهای معتبر در اینستاگرام و افزوده شدن تیک آبی به آنها، تا به حال خیلی غیرشفاف بوده است.

امروز اینستاگرام چندین ویژگی امنیتی و احرازهویتی معرفی کرد که مهم‌ترین آن‌ها امکان احرازهویت و تایید حساب کاربری برای همه کاربران است.

بسیاری از اکانت‌های افراد معروف در اینستاگرام یک «تیک آبی» دارد که نشان‌دهنده رسمی بودن حساب کاربری است.

پیش از این، اینستاگرام فرآیند بسیار سخت و طولانی و زمان‌بری برای رسمی کردن یک حساب کاربری در نظر گرفته بود اما امروز با ویژگی جدید این شبکه اجتماعی هر کاربر آن ساده‌تر از گذشته می‌تواند اکانت‌اش را تایید رسمی کند و تیک آبی بگیرد.

برای گرفتن تاییدیه رسمی حساب کاربری باید وارد بخش تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام شوید و گزینه «Request Verification» را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی، باید نام ID خود را در این فرم نوشته و عکسی از اوراق هویتی خود مثل گذرنامه را در اینستاگرام را آپلود و درخواست خود برای تایید حساب کاربری را برای تیم فنی اینستاگرام بفرستید.

اینستاگرام توضیح داده است که ارسال هر درخواست تایید حسابی به معنای پذیرش آن نیست و فقط اکانت‌هایی تیک آبی می‌گیرند که مربوط به یک شخص، شرکت تجاری و نهاد مشخصی باشند.

به زبان دیگر، حساب‌های کاربری جعلی یا بی‌هویت و همین‌طور حساب‌های کاربری تبلیغاتی با صاحب نامشخص نمی‌توانند تیک آبی رسمی بودن اکانت را دریافت کنند.

پس از ارسال درخواست تایید رسمی حساب کاربری، باید منتظر ماند تا در صورت تایید شدن، یک تیک آبی به صفحه اکانت افزوده شود.

اینستاگرام قابلیت «Request Verification» را از امروز برای تمامی کاربران در سراسر جهان فعال کرده است و برای دسترسی به آن باید اپلیکیشن اینستاگرام را به‌روزرسانی کرد.

اگر پس از به‌روزرسانی، هنوز این گزینه در بخش تنظیمات اینستاگرام مشاهده نمی‌شود؛ احتمالا باید چند ساعت یا یک روز منتظر باشید تا این به‌روزرسانی در تمام سرورهای فیسبوک اعمال شود.

به علاوه در مورد ما ایرانی‌ها مشخص نیست که عکس مثلا از کارت ملی یا گذرنامه ما، واقعا بررسی می‌شود یا اینستاگرام فعلا بیشتر روی کاربرهای با دنبال‌کننده زیاد که اوراق هویتی ارسال می‌کنند، می‌خواهد متمرکز شود.


آن‌طور که اینستاگرام گزارش داده است؛ از دیگر اقدامات امنیتی این شبکه اجتماعی، نمایش اطلاعات تکمیلی درباره پیج‌های پرمخاطب است. در این پیج‌ها با زدن روی گزینه سه نقطه About This Account می‌توان اطلاعاتی مانند تاریخ ایجاد پیج، کشور پیج، زمان تغییر نام حساب کاربری و موارد دیگری را مشاهده کرد.

همین مسئله می‌تواند مسئله خرید و فروش پیج‌های اینستاگرام و یا تغییر کاربری آن را دگرگون کند. متاسفانه اشخاصی هستند که با ساختن صفحات زرد یا حتی غیراخلاقی، اقدام به جذب مخاطب عام انبوه می‌کنند و بعد با تغییر نام اکانت، اقدام به فروش آن به مشتاقانی می‌شوند که تصور می‌کنند با چنین خریدهایی می‌توانند یک شبه، راه صد ساله را بپیمایند و به همین راحتی برای خود برندسازی کنند یا کالا به فروش برسانند. غافل از اینکه دنبال‌کننده صفحه‌ای که می‌خرند یا بات و کاربران فیک هستند و یا کاربران سطح پایینی که پیش از این به طمع دیدن مطالب زرد و عکس‌های آنچنانی وارد صفحه می‌شدند و این دسته اخیر به محض مشاهده تغییر کاربری، اشتراک خود را لغو می‌کنند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.