سازمان CIA حساب کاربری در اینستاگرام راه‌اندازی کرد؛ اولین عکس معماگونه با چاشنی جاسوسی است

1

سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (CIA) روز پنجشنبه حساب کاربری در اینستاگرام راه‌اندازی کرد. تا کنون فقط یک عکس روی این اکانت منتشر کرده است که مملو از المان‌های جاسوسی و معمایی است.

این عکس که به وضوح یک میزکار در سازمان سیا را نشان می‌دهد؛ با آیتم‌های مخفی و خطرناکی پر شده است و می‌خواهد بگوید با کوچک‌ترین و ساده‌ترین ابزارها هم می‌توانند جاسوسی کنند و همه‌چیز را زیر نظر داشته باشند.

در این عکس یک شلوار و کمربند، کلاه‌گیس، عکس و پرونده و البته پاک کاغذی با برچسب «Top Secret Pulp» مشاهده می‌کنیم.

در این میان، برخی المان‌های مخفی استفاده شده توسط جاسوسان این سازمان هم در عکس دیده می‌شود. از جمله کارت «جینا هاسپل» مدیر کنونی CIA هنگامی که در سال ۱۹۸۵ به این سازمان می‌پیوندد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

روی دفترچه قرار داده شده روی این میزکار هم یک پیام از سازمان سیا به عربی نوشته شده است: «به اشتراک‌گذاری آن چیزی که می‌توانیم؛ از آن چیزی که باید محافظت می‌کند.» (Share what we can, protect what we must)

سخنگوی این سارمان می‌گوید CIA از این حساب کاربری برای استخدام نیروهای جدید و افزایش شفاف‌سازی فعالیت‌های خود استفاده می‌کند.

اهدافی آشکار؛ اهدافی پنهان

سارا لیچترمن می‌گوید:

«پیوستن به اینستاگرام یک روش دیگر برای به اشتراک‌گذاری داستان‌های CIA و به خدمت گرفتن نیروهای تازه و با استعداد در امریکا است. از طریق این حساب، نگاهی دوباره به زندگی سازمان سیا خواهیم داشت ولی نمی‌خواهیم هیچ فردی را در مکان مخفی خود نشان دهیم یا به تحسین آن بپردازیم. ما قصد داریم کنجکاوی مردم و کاربران اینستاگرام درباره بسیاری از ماموریت‌های سازمان سیا را برانگیزیم. ماموریت‌هایی که دیگران نمی‌توانند انجام دهند یا نمی‌خواهند انجام دهند.»

خانم هسپل هفته گذشته در یک نشست امنیتی گفته بود سازمان سیاه می‌خواهد حساب کاربری در سایت اشتراک عکس وابسته به فیسبوک افتتاح تا برخی عکس‌ها را آن‌جا منتشر کند. افزایش شفافیت یک هدف عنوان شده توسط اولین زن رئیس سازمان سیا عنوان شده است.

این آزانس اطلاعاتی در توییتر هم یک حساب کاربری با ۲.۵ میلیون طرفدار دارد. این اکانت بیشتر برای استخدام نیروهای جدید یا ارایه سوابق خدمت در آزانس استفاده می‌شود.

تا کنون حساب کاربری اینستاگرام سازمان سیا نزدیک به ۵۰ هزار فالور گرفته و فقط یک عکس روی آن منتشر شده است. به نظر می‌ٰسد، CIA از افتتاح حساب در اینستاگرام اهداف دیگری را هم دنبال کند؛ اهدافی که شاید سخنگو و رئیس این سازمان بدان اشاره نکردند.

منبع

   
1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    البته فکر کنم ترجمه اون جمله صحیح نیست. فکر کنم درستش اینه: “به اشتراک میذاریم هر چیزی رو که بتونیم، محافظت میکنیم هر چیزی رو که باید”. یه همچین چیزی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.