اینستاگرام ویژگی زمان‌بندی پست‌ها را به حساب‌های کاربری تجاری افزود

1

شرکت اینستاگرام در وبلاگ Business خود اعلام کرد ویژگی زمان‌بندی، مرتب‌سازی و انتشار خودکار پست‌ها به پروفایل‌های تجاری افزوده شده است.

این خبر خوشحالی زائدالوصفی برای مدیران شبکه‌های اجتماعی کسب‌وکارها و فعالان رسانه‌های اجتماعی تجاری خواهد داشت چون سال‌ها است منتظرش هستند.

البته، اینستاگرام در وبلاگ‌اش توضیح می‌دهد که فعلا این ویژگی برای ارسال پست‌های عکس است و از ویدیو پشتیبانی نمی‌کند. همین‌طور، این ویژگی برای ابزارهای مدیریت اجتماعی شخص ثالث در دسترس است.

یعنی شرکت‌ها و افرادی که می‌خواهند از این ویژگی استفاده کنند؛ باید مشترک سرویس‌هایی مانند  HootSuite و Sprout Social یا هر شرکت همکار با فیسبوک و اینستاگرام باشند.

تا کنون قابلیت زمان‌بندی پست‌ها در اینستاگرام در دسترس نبوده است و اکنون برای شرکت‌های تجاری قابل استفاده است. این قابلیت اجازه می‌دهد کاربران کسب‌وکارها؛ پست‌هایی را از قبل نوشته و آماده کنند، بعد برای انتشار آن‌ها برنامه‌ریزی کرده یا از طریق سیستم اعلان‌ها بشان یادآوری شود چه زمانی باید این پست را منتشر کنند.

چالش بزرگ

اگرچه فعلا این ویژگی برای عموم کاربران اینستاگرام در دسترس نیست و فقط پروفایل‌های تجاری آن هم با پرداخت هزینه اشتراک در سرویس‌های فیسبوک و اینستاگرام می‌توانند ازش استفاده کنند ولی این شرکت می‌گوید تا اوایل سال ۲۰۱۹ برای همه فعال می‌شود.

دیگر به‌روزرسانی امروز اینستاگرام در Graph API شامل ویژگی Business Discovery است که به کاربران اجازه می‌دهد پروفایل تجاری شرکت‌های دیگر را هم بازدید کرده و اطلاعات‌اش را مشاهده کنند. به علاوه، ویژگی جدید Mentions افزوده شده است تا کاربران تجاری بتوانند پست‌هایی که تگ شده‌اند را ببینند.

قابلیت‌ زمان‌بندی پست‌ها برای انتشار در آینده یک چالش بزرگ اینستاگرام محسوب می‌شود و با چندین ویژگی ذاتی این پلتفرم در تضاد است.

اینستاگرام برخلاف سرویس‌هایی مانند Snapchat اقدام به دوربری عکس‌ها و حذف حاشیه‌های سفید یا اضافی تصاویر در هنگام انتشار عکس و ویدیو می‌کند. همین‌طور، از ویژگی محبوب استوری استفاده می‌کند که براساس نمایش ۲۴ ساعته است. اینستاگرام تا کنون یک اپ آنلاین‌محور محسوب شده که در همان زمان با دوربین موبایل عکس بگیرید و آپلود کنید.

حالا اضافه شدن قابلیت ارسال در آینده و مدیریت پست‌های نوشته در زمان گذشته، برای اینستاگرام سخت است ولی به نظر می‌رسد سرانجام شاهدش خواهیم بود.

منبع

   
1 نظر
  1. مریم می گوید

    جالب بود سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.