اینستاگرام در پی رهایی کاربران از مزاحمت‌های مقطعی فردی یا گروهی و نیز بهتر کردن بخش اکسپلور است

0

گاهی پیش می‌آید که کسی به سبب ابراز نظر یا رفتاری یا عکس آن سکوت در مقابل قضیه‌ای، مورد هجوم گروهی کاربران قرار می‌گیرد و با سیل کامنت‌ها و پیام‌های منفی یا توهین‌آمیز روبرو می‌شود.

برای مثال بسیار دیده‌ایم که در ایران داوران و ورزشکاران یا فعالان سیاسی مورد چنین هجوم‌هایی قرار گرفته‌اند.

اینستاگرام قابلیت جدیدی به نام «لیمیتس» Limits را می‌خواهد آزمایش می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد هر زمان حس کنند که هدف آزار و اذیت قرار دارند، حسابشان را قفل کرده و هرگونه تعامل احتمالی را محدود کنند.

آدام موسری، مدیر اینستاگرام در معرفی این ابزار به فینال یورو ۲۰۲۰ اشاره کرد که در جریان آن بازیگران سیاه پوست تیم ملی انگلیس پس از شکست تیمشان در برابر ایتالیا در مرحله پنالتی، با موج آزار و اذیت روبرو شدند.

موسری در ویدیویی که روز پنج شنبه به اشتراک گذاشت، اعلام کرد نژادپرستی و نفرت پراکنی جایی در اینستاگرام ندارند. نه تنها مشاهده این که با افراد چطور به این شکل رفتار می‌شود، انزجارآور است بلکه نحوه عملکرد اینستاگرام هم زیر سوال می‌رود.

این اپلیکیشن قصد دارد به کاربران ابزارهای بیشتری را فراهم کند که در برابر آزار و اذیت قدرت بیشتری به آنها می‌دهد و “لیمیتس” هم در این زمینه عمل می‌کند. اینستاگرام در حال حاضر “لیمیتس” را در شماری از کشورهای جهان آزمایش می‌کند. در این بین، موسری قول داد اینستاگرام درباره نحوه مقابله با نژادپرستی در این پلتفرم، در ماههای آینده اطلاعات بیشتری فراهم خواهد کرد.


اما خبر دیگر در مورد اینستاگرام تغییراتی در بخش اکسپلور اینستاگرام است. زیاد خوشحال نشوید، قرار نیست از شر ویدئوهای زرد این بخش رها شوید!

صرفا در قابلیت جدید کاربران اجازه پیدا می‌کنند که محتواهایی که توسط الگوریتم‌ها برچسب حساس خورده‌اند، مثلا حاوی خشونت یا صحنه‌های دل‌آزار هستند را بیشتر یا کمتر مشاهده کنند.

راهنمای تصویری این کار:

همین! انتظار که ندارید اینستاگرام بخشی را که باعث ساعت‌ها اسکرول بی‌هدف شمار زیادی از کاربران و اعتیاد بیشترشان به اینستاگرام را ببندد.

معماری اکسپلور، یک معماری هوشمندانه و به میزان غیرمتعهدانه برای وابسته شدن کاربران به اینستاگرام است و می‌دانید که در دنیای طراحی وب و اپلیکیشن، کسی به طراحی‌ای که پاسخ می‌دهد، دست نمی‌زند، درست مثل دست نزدن به ترکیب یک تیم برنده ورزشی!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.