نظر شخصی: تا حالا فقط Oppo بوده که توانسته با رونمایی از گوشی‌ای با قابلیت توسعه صفحه نمایش به صورت طوماری، تر و تمیزترین و کاربردتری‌ترین گوشی با صفحه نمایش توسعه‌یابنده را ارائه کند!

0

در Inno Day 2020، هیجان‌انگیزترین چیز گوشی Oppo X 2021 است. این گوشی البته هنوز یک گوشی نهایی‌شده نیست و در رده گوشی‌های مفهومی است. اما به باور من همین گوشی نشان می‌دهد که خوشبختانه در حال بیرون آمدن از سال‌های طراحی‌های کسل‌کننده گوشی شده‌ایم و به زودی هر شرکتی، با ترفند خاص خودش گوشی‌ای عرضه می‌کند که صفحه نمایش قابل توسعه دارد.

حالا این توسعه‌یابندگی صفحه نمایش به اشکال مختلف ممکن است، انجام شود:

  • با یک بار تا شدن و باز شدن از عرض یا ارتفاع
  • با تا شدن از دو سو و سپس باز شدن
  • و به صورت رولی

که به گمان من فعلا باز شدن رولی از همه تر و تمیزتر و کاربردی‌تر بوده است.

گوشی Oppo X 2021 در وهله اول شبیه یک گوشی روتین با صفحه نمایش OLED با اندازه ۶.۷ اینچ است.

حالا شما طومارهایی ر در نظر بگیرید که در فیلم‌های تاریخی دیده‌اید، چطور باز می‌شوند. این گوشی با مکانیسمی شبیه این صفحه نمایشش قابل گسترش است و در بیشینه اندازه صفحه نمایش آن به ۷.۴ اینچ می‌رسد.

در این رهیافت، خوشبختانه دیگری خبری از آن خط تاخوردگی هر چند ناچیز مثلا در گوشی‌های تاشوی سامسونگ نیست.

مکانیسم توسعه یافتن صفحه نمایش ممکن است در وهله اول ساده به نظر برسد، اما مستلزم این بوده که چند فناوری با هم هوشمندانه ترکیب شوند.

یک نکته این است که Oppo برای باز و بسته شدن صفحه نمایش از دو موتور رولی استفاده کرده است. با این مکانیسم باز و بسته دیگر خبری از آسیب به خاطر باز و بسته کردن دستی و شتاب‌زده نخواهد بود. این شرکت چینی از فناوری‌ای برای استحکام بخشیدن به بخش توصعه‌یابنده صفحه نمایش استفاده کرده است.

فعلا اطلاعاتی در مورد جنس صفحه نمایش نداریم و نمی‌دانیم از صفحه مقاوم یا پلاستیک به سبک گلکسی فولد استفاده کرده یا خیر.

فیلم کوتاه زیر را ببینید:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.