نسخه جدیدی از تلگرام با ویژگی‌های جدید تماس ویدئویی گروهی، اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش و حذف نویز چت صوتی منتشر شد

پشتیبانی بهتر تلگرام ٧.٨.٠ از تبلت و لپ‌تاپ

0

دیروز، نسخه جدیدی از اپلیکیشن تلگرام با چندین ویژگی جذاب و هیجان‌انگیز منتشر شد. مهم‌ترین ویژگی تلگرام ۷.۸ پشتیبانی از تماس‌های ویدئویی گروهی است.

از ویژگی‌های جدید مهم دیگر می‌توان به قابلیت اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش با دیگران، حذف نویزها از چت صوتی، پشتیبانی بهتر از صفحه‌نمایش‌های بزرگ‌تر، استفاده از تصاویر پس‌زمینه متحرک و زنده اشاره کرد.

تلگرام ۷.۸ برای گوشی‌های اندرویدی و دستگاه‌های iOS به طور همزمان منتشر شده است و از فروشگاه‌های پلی‌استور گوگل و اپ‌استور اپل قابل دانلود است. نسخه تلگرام دسکتاپ جدید نیز منتشر شده که می‌توانید سایت تلگرام برای نسخه‌های مختلف دانلود کنید.

حالا، سراغ مهم‌ترین تغییرات و ویژگی‌های جدید تلگرام ۷.۸ می‌رویم:

تماس ویدئویی گروهی

مهم‌ترین و جذاب‌ترین ویژگی جدید تلگرام، تماس‌های ویدئویی گروهی است. پیش‌تر، تلگرام قابلیت تماس گروهی را ارائه داده بود ولی اینک آن را به سطح جدیدی از کاربری رسانده است. شما می‌توانید هم‌اکنون از تلگرام برای برگزاری یک نشست کاری، کلاس آنلاین، چت گروهی تصویری یا گفت‌وگوهای خانوادگی استفاده کنید.

کافی است دوربین گوشی یا کامپیوتر خود را فعال کنید تا در گفت‌وگوهای گروهی، تصویر شما اضافه شود. تلگرام فعلا محدودیت ۳۰ کاربر در تماس ویدئویی را قرار داده است و بیشتر از آن نمی‌توانید افراد جدید به تماس ویدئویی اضافه کنید. شما در تماس ویدئویی قابلیت مدیریت ویدئوها، سنجاق کردن یک ویدئو برای تمرکز بیشتر دیگران، تمام صفحه کردن تصویر یک کاربر و چینش بهتر ویدئوها را دارید.

اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش

تلگرام می‌خواهد روز به روز کاربردی‌تر و یکپارچه‌تر شود تا شما کمتر سراغ ابزارهای دیگری بروید. یکی دیگر از ویژگی‌های جدید تلگرام ۷.۸، اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش است.

وقتی تلگرام خود را آپدیت کردید؛ کافی است روی آیکون سه نقطه زده و گزینه Share Screen را از منوی ظاهر شده، انتخاب کنید.

شما حتی می‌توانید به طور همزمان، دوربین و صفحه‌نمایش گوشی یا لپ‌تاپ و کامپیوتر خود را به اشتراک بگذارید. از این پس، وقتی در یک تماس ویدئویی گروهی هستید؛ امکان اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش را خواهید داشت. این ویژگی برای کلاس‌های آنلاین بسیار مفید است.

حذف نویز از چت‌های صوتی

ویژگی تازه‌ای در تلگرام نیست ولی بهبود داده شده و گزینه‌های بیشتری برای شنیدن یک صدای با کیفیت و ناب در چت صوتی خواهیم داشت. شما اکنون می‌توانید قابلیت حذف نویز در چت صوتی را فعال یا غیرفعال کنید.

در محیط‌های شلوغ که صداهای زیادی به گوش می‌رسد؛ این ویژگی کمک می‌کند کیفیت صدا بهتری در چت‌های صوتی و تصویری بشنوید.

پشتیبانی بهتر از صفحه‌نمایش‌های بزرگ‌تر

نسخه جدید تلگرام، پشتیبانی بهتری از دستگاه‌های دارای نمایشگرهای بزرگ‌تر مانند تبلت و لپ‌تاپ دارد. شما می‌توانید تصاویر ویدئویی را بزرگ‌تر کرده یا محتوای نمایش داده شده را بهتر مدیریت کنید. قابلیت گفت‌وگوهای صوتی و تصویری به نسخه دسکتاپ اضافه شده بودند ولی اکنون گزینه‌های بیشتری برای مدیریت بهتر آن‌ها داریم.

می‌توانید همزمان که در یک چت صوتی یا تصویری هستید؛ تایپ هم بکنید یا صفحه‌نمایش خود را به دیگران به اشتراک بگذارید. یک گزینه این بخش، اشتراک‌گذاری فقط بخشی از محتوای صفحه‌نمایش یا پنجره یک برنامه است.

پس‌زمینه‌های متحرک

تلگرام همیشه ضمن افزودن چند ویژگی اساسی و کاملا جدید به نسخه‌های خود، ویژگی‌های بصری پیشین را به‌روزرسانی و جذاب‌تر می‌کند. در تلگرام ۷.۸ هم شاهد چند بهبود و به‌روزرسانی بصری هستیم. از جمله اینکه می‌توانید از پس‌زمینه‌های متحرک، انیمیشن‌های جدید پیام‌رسانی، منوی جدید بات‌ها و موارد دیگر استفاده کنید.

تلگرام می‌گوید این پس‌زمینه‌های متحرک به صورت الگوریتمی و گردینت (چند رنگ) ساخته شده و در پس‌زمینه پیام‌های شما قرار می‌گیرند و به طور خودکار حرکت خواهند کرد. مصرف اینترنت یا حافظه این پس‌زمینه‌ها بسیار کم است و شما اصلا تغییری در تلگرام خود مشاهده نمی‌کنید. از بخش تنظیمات و گفت‌وگو می‌توانید تعدادی از پس‌زمینه‌های متحرک آماده شده را مشاهده و انتخاب کنید.

در گامی جلوتر، شما می‌توانید خودتان هم پس‌زمینه متحرک ساخته و با دیگران به اشتراک بگذارید تا دیگر منتظر تم‌های رسمی تلگرام نباشید. در همان بخش گفت‌وگوها و تم‌ها، چند رنگ را انتخاب کرده و با ترکیب آن‌ها برای خودتان یک پس‌زمینه متحرک جدید می‌سازید.

از دیگر تغییرات جدید بصری تلگرام ۷.۸ می‌توان به منوی بات جدید، اموجی‌های جدید، آیکون‌های اپ تلگرام در iOS و انیمیشن‌های جدید ارسال پیام اشاره کرد.


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.