نسخه رسمی و رایگان اپلیکیشن وایت‌برد مایکروسافت منتشر شد؛ روشی قدیمی و ساده برای اشتراک‌گذاری ایده‌های فکری با دیگران

0

سرانجام مایکروسافت اپلیکیشن Whiteboard را برای دستگاه‌های ویندوز ۱۰ عرضه کرد.

این ابزار رایگان برای همکاری و تعامل تعداد زیادی کاربر روی یک ایده و پروژه طراحی شده است و بسیاری از مردم علاقه‌مند به استفاده از آن هستند.

اپلیکیشن Whiteboard که پیش‌نمایشی از آن در دسامبر گذشته عرضه شده و نسخه رسمی آن هفته گذشته منتشر شد؛ از قلم استایلوس پشتیبانی می‌کند و برای استفاده با قلم طراحی شده است.

این ابزار به طور خودکار شما را در ترسیم و پر کردن جدول‌ها و نمودارها کمک می‌کند و می‌تواند یک دستیار برای تکمیل اشکال باشد.

البته، برنامه Whiteboard با ماوس و انگشت نیز کار می‌کند. با ابزار جست‌وجوی بینگ هم می‌توانید آیکون‌ها و تصاویر، استیکرها، متن‌ها، استیکی نوت و هر چیز دیگری را از روی وب یافته و به وایت‌برد اضافه کنید. این المان‌های خارجی را می‌توان در صورت نیاز دستکاری و جابه‌جا کرد.

سازگاری با آفیس و پلتفرم‌های دیگر

یکی از ویژگی‌های برجسته اپلیکیشن Whiteboard، دعوت از افراد جدید برای تعامل و هم‌فکری در ایده‌ها و پروژه‌ها با فرستادن یک لینک ساده است. البته، این افراد باید یک حساب کاربری مایکروسافت یا آفیس ۳۶۵ داشته باشند تا بتوانند به گروه اضافه شوند.

تا کنون، چندین اپلیکیشن وایت‌برد دیگر برای دستگاه‌های ویندوزی عرضه شده است ولی ابزار Whiteboard مایکروسافت می‌تواند با مجموعه نرم‌افزارهای آفیس به خوبی جفت و با برنامه چت گروهی Teams ادغام شود. در حال حاضر، اپلیکیشن Teams به صورت رایگان در دسترس است.

در آینده هم مایکروسافت می‌تواند با ارایه نسخه‌های تحت وب، اندروید و iOS این اپلیکیشن، امکان همگام‌سازی اطلاعات روی پلتفرم‌ها و دستگاه‌های مختلف را برای کاربران فراهم کند. تصور کنید هر فردی از هر کجای دنیا بتواند با هر دستگاه و سیستم‌عامل به برنامه وایت‌برد وصل شود و در یک پروژه مشارکت داشته باشد.

بنابراین، در حالی‌که نرم‌افزار Whiteboard مایکروسافت آن‌قدرها پیشرفته و مدرن نیست که بتواند شما را برای استفاده از آن متقاعد کند ولی سازگاری با دیگر نرم‌افزارهای مایکروسافت و به‌خصوص آفیس می‌تواند محرکی برای نصب آن باشد.

هم‌اکنون می‌توانید اپلیکیشن Whiteboard را به طور رایگان از روی فروشگاه مایکروسافت دریافت کنید.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.