مایکروسافت نسخه رسمی آفیس موبایل جدید را منتشر کرد: ادغام ورد، اکسل، پاورپوینت و چند برنامه دیگر در یک اپلیکیشن

0

بسیاری از ما اپلیکیشن‌های زیادی روی گوشی تلفن همراه خود نصب کردیم و دیگر دوست نداریم برای باز کردن یک فایل خاص، اپلیکیشن جدیدی نصب کنیم. مثلا، برای باز کردن فایل‌های ورد مایکروسافت آفیس اپلیکیشن ورد، برای فایل‌های اکسل اپلیکیشن آفیس اکسل و برای پاورپوینت، باز هم نرم‌افزار جداگانه‌ای نصب کنیم.

بیشتر تمایل داریم با استفاده از یک اپلیکیشن همه این فرمت‌ها و اسناد را باز کرده و حتی ویرایش و ذخیره کنیم.

مایکروسافت هم چندی است به این موضوع پی برده و دریافت عملا عرضه چندین اپلیکیشن آفیس موبایل جداگانه برای هر فرمت فایلی بی‌فایده است و مورد استقبال و استفاده کاربران قرار نمی‌گیرد.

این شرکت بزرگ نرم‌افزاری در آبان ماه از نسخه‌های آزمایشی و غیررسمی آفیس موبایل متحد رونمایی کرد که شامل نرم‌افزارهای ورد، اکسل، پاورپوینت و چند برنامه دیگر در یک رابط کاربری بود. این نسخه‌ها فقط برای گروه کوچکی از کاربران در دسترس بوده و هنوز در مرحله توسعه قرار داشتند.

حالا، مایکروسافت به طور رسمی نسخه جدید آفیس موبایل را برای کاربران اندرویدی منتشر و روی فروشگاه‌های اپلیکیشن‌ها از جمله پلی‌استور گوگل قرار داده است.

در توضیحات این اپلیکیشن آمده است که Microsoft Office موبایل نرم‌افزاری فراتر از کار با اسناد سه نرم‌افزار سنتی آفیس این شرکت است. برخی از ویژگی‌های جدید آفیس موبایل به شرح زیر است:

نکته‌برداری سریع که با نرم‌افزار Sticky Notes ویندوز ۱۰ نیز کاملا سازگار است.

اسکن متن‌های درون تصاویر و از جمله صفحات گسترده

خواندن و نشانه‌گذاری روی فایل‌های PDF

اسکن تصاویر با استفاده از دوربین گوشی برای کاربردهای مختلف از جمله افزودن به اسناد آفیس

انتقال اطلاعات و فایل‌ها میان کامپیوتر و دستگاه‌های دیگر سازگار

آفیس موبایل جدید برای iOS؟

هنوز مشخص نیست که مایکروسافت سرانجام می‌خواهد از توسعه نرم‌افزارهای ورد، اکسل و پاورپوینت به طور جداگانه برای پلتفرم‌های موبایل صرف‌نظر کند و به این اپلیکیشن واحد روی بیاورد یا این نرم‌افزارها هنوز هم به طور مجزا عرضه می‌شوند.

نکته گفتنی دیگر اینکه هنوز نسخه جدید آفیس برای پلتفرم دستگاه‌های iOS عرضه نشده است. آن‌طور که سایت «اندروید پلیس» گزارش داده است؛ ظاهرا هنوز آفیس موبایل جدید روی دستگاه‌های تبلت به خوبی کار نمی‌کند.

مایکروسافت هم هنوز به رسانه‌ها خبر درستی درباره زمان انتشار نسخه iOS آفیس جدید ترکیب شده از چندین نرم‌افزار این شرکت، نداده است. آفیس موبایل متحد را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.