اپلیکیشن جدید آفیس مایکروسافت با ادغام ورد، اکسل و پاورپوینت در یک نرم‌افزار برای اندروید و iOS منتشر شد

0

امروز مایکروسافت از نسخه جدید اپلیکیشن آفیس (Office) خود برای پلتفرم‌های اندروید و iOS رونمایی کرد.

در حالی‌که این غول نرم‌افزاری برای سال‌های طولانی این استراتژی را پیش برده که برای ورد، اکسل، پاورپوینت و بقیه ابزارهای آفیس خود یک نرم‌افزار اختصاصی عرضه کند؛ اکنون اپلیکیشن Office با ترکیب همه آن‌ها منتشر کرده است. بنابراین؛ شما فقط باید یک نرم‌افزار آفیس دانلود و نصب کنید.

با اپ جدید آفیس می‌توانید تمام اسناد گذشته را با هر فرمتی باز کنید یا اسناد جدیدی با فرمت‌های ورد، اکسل و پاورپوینت بسازید. همین‌طور، می‌توانید متن‌ها و جدول‌ها را از روی گوشی خود اسکن کرده و به یک سند آفیس تبدیل کنید.

کاربرانی که این اپلیکیشن را دانلود و نصب کردند و تجربه چند روز کار با آن را دارند؛ ایده مایکروسافت در ترکیب ورد، اکسل و پاورپوینت را تحسین کرده و از عملکرد آفیس جدید بسیار راضی هستند. این تجربه کاربری جدیدی است که شما دیگر نیازی به باز کردن چند اپلیکیشن ندارید و همه کار خود را در یک اپ انجام می‌دهید.

فقط باید یک اپ دانلود کنید و تمرکز، چندوظیفه‌گی، سرعت و حجم کار شما کاهش پیدا می‌کند. خود اپلیکیشن هم کم حجم‌تر و سبک‌تر شده، سریع‌تر از زمانی است که با چند اپ جداگانه کار می‌کنید.

افزایش تمرکز و بهره‌وری با ویژگی‌های جدید

اپلیکیشن جدید آفیس مایکروسافت مانند یک هاب و نقطه مرکزی مایکروسافت روی گوشی هوشمند شما است. تمام ویژگی‌های جدیدی که این شرکت در چند ماه اخیر برای نرم‌افزارهای ورد، اکسل و پاورپوینت عرضه کرده؛ یک جا روی این اپ در دسترس کاربر قرار گرفتند.

از جمله می‌توان به ابزارها و ویژگی‌های جدیدی مانند انتقال فایل‌ها از کامپیوتر به روی گوشی، تبدیل تصاویر به متن و جدول، اسکن تصاویر درون فایل‌های PDF، اسکن کیو آر کدها و غیره اشاره کرد. شاید این ویژگی‌ها در نسخه‌های آفیس قبلی هم وجود داشتند ولی در لایه‌های زیرین این اپ‌ها پنهان بودند که اکنون بهتر و راحت‌تر در دسترس هستند.

همچنین، در نسخه جدید نرم‌افزار موبایل آفیس شاهد ترفندها و میانبرهایی هستند که کار با ابزارهای این مجموعه را همانند نرم‌افزار دسکتاپ آفیس راحت‌تر و سریع‌تر کرده است.

مایکروسافت همزمان با انتشار نسخه جدید آفیس خود، از لوگوی جدید این مجموعه هم به نام Fluent Design رونمایی کرد. به نظر می‌رسد رنگ نارنجی این لوگو نسبت به گذشته پررنگ‌تر شده و طبق گفته‌های مایکروسافت، به تدریج جایگزین همه لوگوهای نرم‌افزارهای آفیس می‌شود.

برای دریافت و آزمایش نسخه جدید اپلیکیشن آفیس مایکروسافت می‌توانید به این نشانی وب برای اندروید و این آدرس برای iOS مراجعه کنید.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.