اپلیکیشن جدید Remote Desktop مایکروسافت برای iOS با بیش از ۱۰ ویژگی جدید منتشر شد

  • توسط میثاق محمدی‌زاده
  • ۹ آذر ۱۳۹۸
  • ۱ دیدگاه

مایکروسافت Remote Desktop سرویسی است که به شما اجازه می‌دهد به کامپیوترتان از طریق دستگاه دیگری و از راه دور دسترسی پیدا کنید؛ مثلا با آیفون و آیپد به کامپیوتر شخصی ویندوزی یا مک برسید.

مایکروسافت بیش از یک سال است که نسخه iOS این سرویس را به حال خود رها کرده بود و هیچ به‌روزرسانی یا ویژگی جدید نداد. خوش‌بختانه، این هفته شاهد انتشار یک به‌روزرسانی بزرگ برای این اپلیکیشن با چندین ویژگی جدید و جذاب بودیم.

برخی از این ویژگی‌ها شامل پشتیبانی از دستگاه‌های جدید اپل که به تازگی عرضه شده‌اند؛ حالت شب (Dark Mode) سازگار با iOS 13 و دسترسی به وبکم، میکروفون، صدا و سازگاری با پی‌سی‌های ویندوز پروفشنال، اینترپرایس و سرور است.

هنگامی که کامپیوتر رومیزی از طریق آدرس IP با دستگاه دیگری جفت شد؛ کاربران می‌توانند به Windows Desktop و فایل سیستم دسترسی پیدا کنند و بعد از طریق لمس چند انگشتی و حرکات کنترلی از راه دور روی کامپیوتر کارهای خود را انجام دهند. در نسخه جدید iOS امکان دسترسی به همه منابع سخت‌افزاری کامپیوتر شخصی وجود دارد.

مایکروسافت به کاربران اطمینان داده است پشتیبانی از سرویس Remote Desktop Client روی iOS را ادامه خواهد داد و دیگر مانند گذشته به حال خودش رها نمی‌کند. چون برخی از کاربران iOS هنوز به دیده تردید با این سرویس و اپلیکیشن برخورد می‌کنند و می‌ترسند بدان وابسته شده و بعد مایکروسافت پشتیبانی خود را رها کند.

بیش از ۱۰ ویژگی جدید

در نسخه ۱۰.۰.۰ این نرم‌افزار بیش از ده تغییر و ویژگی‌ جدید شاهد هستیم.

پشتیبانی از سرویس Windows Virtual Desktop یا WVD، رابط کاربری جدید Connection Center، رابط کاربری جدید برای سوییچ میان اپ‌های مختلف کامپیوتر رومیزی، صفحه‌کلید جدید، پشتیبانی از ریدایرکشن میکروفون، ریدایرکشن فضای داخلی کامپیوتر رومیزی، ریدایرکشن دوربین وبکم، پشتیبانی از دستگاه‌های جدید آیفون و آیپد، حالت شب سازگار با iOS 13، کنترل ارتباط در هنگامی که گوشی آیفون قفل می‌کند و چندین ویژگی دیگر در به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن Remote Desktop Client for iOS وجود دارد.

کاربران iOS می‌توانند این اپلیکیشن را به طور رایگان از روی اپ‌استور اپل دانلود کنند. نسخه MacOS این نرم‌افزار نیز در اپ‌استور مک در دسترس است. ممکن است این به‌روزرسانی هنوز برای برخی از کاربران در نقاط مختلف جهان نمایش داده نشود ولی به مرور برای همه کاربران در دسترس قرار می‌گیرد.

منبع

نظرات

  1. چرا لینک ها کار نمی کنه؟ تو اپ استور هم پیداش نکردم!

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.