اینستاگرام یک اپلیکیشن برای تست ویژگی‌های جدید قبل از عرضه رسمی روی اندروید و iOS عرضه کرد

0

اینستاگرام به طور دایم در حال تست و بازخوردگیری از ویژگی‌های جدید است. توسعه‌دهنده‌های این شبکه اجتماعی هر هفته چندین ویژگی را به اپلیکیشن اینستاگرام اضافه می‌کنند و ناچاراند برای تست‌های عملی، این ویژگی‌ها را برای برخی از کاربران فعال و پس از دوره‌ای دوباره غیرفعال کنند.

مشکلات این موضوع باعث شده است، توسعه‌دهنده‌های اینستاگرام به فکر ارایه یک اپلیکیشن آلفا بیفتند تا تمامی ویژگی‌های جدید و آینده روی آن اعمال شوند و پس از طی کردن دوره‌های ارزیابی و گرفتن بازخوردها؛ در اپلیکیشن اینستاگرام اصلی برای همه کاربران سراسر جهان فعال شوند.

هیجان تجربه اولین‌ها

اپلیکیشن آلفای اینستاگرام برای هر دو پلتفرم iOS و اندروید عرضه شده است و به کاربران این فرصت را می‌دهد تا قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید و آینده این شبکه اجتماعی را تجربه کنند. ممکن است یک ویژگی پس از مدت کوتاهی روی اپلیکیشن اصلی عرضه شود یا به فراموشی سپرده شده و هیچ‌گاه در دسترسی عمومی قرار نگیرد.

کار با «اینستاگرام آلفا» با برخی اشکالات و باگ‌ها همراه است ولی برای کاربرانی که تمایل دارند هرچیزی را سریع‌تر از دیگران آزمایش کنند؛ یک دنیای پرهیجان واقعی است!

اینستاگرام قبلا یک نسخه بتا برای اندروید عرضه می‌کرد که برخی ویژگی‌های جدید را به محک می‌گذاشت اما اکنون «اینستاگرام آلفا» علاوه بر اینکه برای هر دو پلتفرم سیستم‌عامل عمده موبایل عرضه شده؛ شامل تمام ویژگی‌های در حال توسعه می‌شود.

اولین بار، یک کارمند و توسعه‌دهنده اینستاگرام این اپلیکیشن را روی شبکه اجتماعی سایت رددیت با کاربران به اشتراک گذاشت و از آنها خواست آن را نصب و تست کنند. وی از کاربران خواسته بود تا نظرشان و مشکلات‌شان درباره ویژگی‌های آینده اینستاگرام را با او در میان بگذارند.

پس از چند روز، این اپلیکیشن حذف شد و روی کانال رسمی  Google Group قابل دسترسی است. کاربرانی که دوست دارند «اینستاگرام آلفا» نسخه اندروید را نصب و استفاده کنند؛ باید ابتدا در  Google Group عضو شده و بعد از اینجا  عضو کاربران آزمایش‌کننده اینستاگرام هم شوند.

هنوز کانال یا آدرسی برای دانلود نسخه iOS معرفی نشده است.

معمولا اپلیکیشن‌های بزرگی مانند اینستاگرام دست به چنین کاری نمی‌زنند و انتشار اپلیکیشن آلفا یک اتفاق ویژه و جسارت و شجاعت محسوب می‌شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.