ویندوز ۱۱ و اجرای اپلیکیشن‌های اندروید – شما کدام اپلیکیشن‌های اندروید را دوست دارید در ویندوز داشته باشید؟

0

مایکروسافت دیروز ویندوز ۱۱ را رونمایی کرد. در میان ویژگی‌های جدید، یک ویژگی خیلی برجسته و مهم امکان نصب و اجرای اپلیکیشن‌های اندروید بود.

جالب است که چنین چیز مهمی به یاری خود فروشگاه گوگل، ممکن نشده و کاربران از طریق فروشگاه مایکروسافت می‌توانند اپلکیشن‌های اندروید را از اپ استور آمازون بیرون بکشند و نصب کنند.

اگر حافظه‌تان یاری نمی‌کند که فروشگاه آمازون این وسط چه کاره است، باید بگویم آمازون به بهانه تبلت‌های فایر و وسایل پخش جاری ویدئو، برای خودش یک فروشگاه اپلیکیشن دارد و به صورت مستقل از فروشگاه گوگل استفاده نمی‌کند.

وقتی تصور کنیم که بسیاری از اپلیکیشن‌های اندروید را از این به بعد می‌توانیم در ویندوز داشته باشیم، خیلی به هیجان می‌آییم. البته باید در نظر داشته باشیم که رابط کاربری و اندازه‌های اپلیکیشن‌های اندروید در ویندوز ممکن است، چندان آرمانی نباشند. البته چیزهایی مانند ویژگی جدید Snap Layout در ویندوز۱۱، به کاربر کمک می‌کنند که راحت‌تر اندازه اپلیکیشن‌ها را تغییر بدهد.

به لطف فناوری بریج Bridge اینتل، اپلیکیشن‌های اندروید امکان اجرا در وسایل مبتنی بر x86 را پیدا می‌کنند. البته اینتل گفته که حتی پی سی‌های با تراشه AMD و ARM هم خواهد توانست اپلیکیشن‌های اندروید را در ویندوز ۱۱ اجرا کنند.

پنوس پانای از مایکروسافت ادعا کرده که اپلیکیشن‌های اندروید در ویندوز ۱۱ خیلی نرم و پاکیزه اجرا می‌شوند. در همایش دیروز مایکروسافت با جرای اپلیکیشن اندروید تیک تاک خواست، همین ادعا را ثابت کند.  ولی واقعا تا زمانی که خودمان آزمایش نکنیم، نمی‌شود تنها به ادعاها، اطمینان کرد.

اما آیا گوگل از چنین چیزی خوشحال خواهد شد؟ آیا گوگل دست‌کم در مورد اپلیکیشن‌های خود ترتیبی نخواهد داد که اجرای آنها در ویندوز با دشواری مواجه شود؟ هر چه باشد گوگل خیلی روی تطابق کامل سیستم عامل کروم خودش با اپلیکیشن‌های اندرویدی، مانور تبلیغاتی کرده و حالا اگر سیستم عامل رقیب با این راهبرد بازش، این مانور را خنثی کند، اصلا ممکن است موجودیت سیستم عامل کروم به خاطر بیفتد.

اگر در ماه‌های آینده ویندوز ۱۱ نصب کردید، اول کدام اپلیکیشن‌های اندرویدی را نصب خواهید کرد و نصب کدام‌ها به نظرتان خیلی واجب است؟ اینستاگرام؟!


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.