نسخه جدید رسمی از تلگرام با قابلیت‌های چنداکانتی برای اندروید و انتخاب پوسته برای iOS منتشر شد

1

امروز صبح در پستی خبر از اضافه شدن قابلیت مدیریت چند اکانت در نسخه جدید تلگرام دادیم. این قابلیت در نسخه بتای تلگرام ۴.۷ اضافه شده بود.

اکنون؛ تلگرام ۴.۷ به طور رسمی برای کاربران اندروید و iOS عرضه شده و علاوه بر پشتیبانی از چند اکانت، چندین قابلیت جدید جذاب دیگر مانند انتخاب پوسته در iOS و قابلیت ریپلای سریع دارد.

در ادامه با هم نگاهی به سه قابلیت برجسته و هم تلگرام ۴.۷ می‌اندازیم:

مدیریت چند اکانت (اندروید)

یکی از نیازهای بزرگ کاربران تلگرام، امکان تعریف و مدیریت چند اکانت روی یک گوشی و نرم‌افزار تلگرام بود. در تلگرام ۴.۷ کاربران اندرویدی می‌توانند حداکثر سه حساب کاربری تعریف و با سوییچ میان آن‌ها، کانال‌ها و گروه‌های هریک از اکانت‌ها را مدیریت کنند.

این قابلیت با افزوده شدن یک منوی جدید در جلوی شماره و نام حساب کاربری در منوی تنظیمات در دسترس است. کافی است کاربران از این منو روی Add Account کلیک و اکانت‌های جدید را تعریف کنند.

بعد با زدن روی شماره تلفن هر اکانت می‌توان بین اکانت‌ها جابه‌جا شد. تلگرام فعلا این ویژگی را برای کاربران اندروید فعال کرده است و هنوز مشخص نیست کاربران iOS چه زمانی به این قابلیت جذاب و کاربردی دسترسی خواهند داشت.

انتخاب پوسته روز و شب (iOS)

چند وقتی است که کاربران اندروید می‌توانند پوسته‌های روز و شب برای اپلیکیشن تلگرام خود انتخاب کنند. اکنون، این قابلیت برای کاربران iOS نیز فعال شده است.

این دسته از کاربران می‌توانند برحسب سلیقه خود چندین پوسته را برای حالت‌های مختلف انتخاب و استفاده کنند. این تم‌ها باعث تغییر رنگ پس‌زمینه و متن پیام‌ها شده و جلوه و زیبایی تلگرام را افزایش می‌دهند.

پاسخ سریع

یکی از ویژگی‌های جدید تلگرام ۴.۷، ترفند پاسخ سریع یا Reply پیام‌ها است. در گذشته، کاربران باید روی کلید Reply کلیک می‌کردند اما اکنون کافی است یک پیام را به سمت چپ گوشی بکشید تا باکس Reply ظاهر شود و متن خود را نوشته و ارسال کنید. این قابلیت باعث پاسخ‌دهی سریع‌تر پیام‌ها شده و کار کاربران را آسان‌تر می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های تلگرام جدید؛ انتخابی شدن عملیات همگام‌سازی شماره‌های مخاطبین هنگام ورود به تلگرام است. در گذشته؛ تلگرام به طور خودکار تمام شماره‌های وارد شده را همگام‌سازی می‌کرد اما اکنون کاربران در هنگام وارد کردن یک شماره می‌توانند انتخاب کنند که همیشه و در هر بار ورود به تلگرام این شماره همگام‌سازی نشود.

کاربران اندروید برای دانلود تلگرام ۴.۷ به گوگل‌پلی و کاربران iOS به اپ‌استور مراجعه کنند.

 
1 نظر
  1. سعیدم می گوید

    مشکا ما این هست که از یه سرویس و یا نرم افزار زیاد استفاده می کنیم و رکنی از فعالیت و بعضی وقتا کسب و کار ما میشه و ناگهان برقا میره … به همین راحتی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.