زبان فارسی به نسخه‌های اندروید و iOS تلگرام افزوده شد؛ چگونه این زبان را فعال کنیم؟

2

بیش از ۴۰ درصد کاربران پیام‌رسان تلگرام را ایرانیان و فارسی‌زبانان تشکیل می‌دهند. پس، طبیعی است که نیازها و درخواست‌های این بازار برای مدیران تلگرام اهمیت داشته باشد.

دیروز، کاربران خبر دادند بی‌سروصدا و بدون حتا نیاز به به‌روزرسانی؛ زبان فارسی به نسخه‌های اندروید و iOS تگرام افزوده شده است. البته؛ ابتدا این قابلیت برای کاربران iOS در دسترس قرار گرفت و بعد اندرویدی‌ها هم توانستند از زبان فارسی استفاده کنند.

اکنون؛ می‌توانید زبان منوها و گزینه‌های تلگرام روی اپلیکیشن موبایل را فارسی کنید. هنوز این قابلیت برای نسخه دسکتاپ تلگرام فعال نشده است. به نظر می‌رسد این قابلیت روی سرورهای تلگرام اعمال شده تا دیگر نیاز به یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری سراسری وجود نداشته باشد.

چگونه زبان تلگرام را به فارسی تبدیل کنیم؟

اگر از بخش تنظمیات تلگرام وارد گزینه Language شوید؛ در فهرست زبان‌های انتخابی و یکی مانده به آخر می‌توانید زبان فارسی را مشاهده و انتخاب کنید. پس از تقه زدن روی زبان فارسی؛ تمامی گزینه‌ها و منوهای این پیام‌رسان به صورت فارسی نمایش داده خواهند شد.

یکی از تغییرات بزرگ قابل انتظار، راست‌چین شدن تلگرام است. یعنی فهرست کاربران در گروه‌ها و کانال‌ها از سمت راست نمایش داده می‌شود. منوها و گزینه‌های دیگر هم به راست منتقل شدند.

ترجمه عبارات و گزینه‌های مشاهده شده نسبتا خوب است ولی باز هم برخی اصطلاح‌ها نامفهوم هستند و شاید کاربران در اولین بار استفاده از تلگرام فارسی؛ متوجه منظورش نشوند.

اگرچه شاید زبان انگلیسی برای بسیاری از کاربران سطح متوسط و حرفه‌ای؛ راحت‌تر و جذاب‌تر است ولی از آن سو؛ طیف گسترده‌ای از کاربران ایرانی منتظر افزودن این زبان به تلگرام بودند و اینک می‌توانند راحت‌تر و بهتر از این پیام‌رسان استفاده کنند.

در گذشته؛ برخی از کاربران با استفاده از ربات‌ها ثالث و ترفندهای دیگر سعی می‌کردند زبان فارسی را به تلگرام اضافه کنند. اکنون؛ دیگر نیازی به این ربات‌ها نیست. هنوز خود تلگرام یا مدیرعامل و موسس آن، «پاول دورف» نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده است.

اگر شما هم جزو کاربرانی هستید که زبان تلگرام را به فارسی تغییر می‌دهید؛ حتما از تجربه خود برایمان بنویسید و اینکه با کدام‌یک از زبان‌ها راحت‌تر بودید.

 
2 نظرات
  1. پارس وب می گوید

    امیدوارم روزی پیام رسان های ایرانی هم بتونن پا به عرصه رقابت با این شرکت های بزرگ بزارن. البته لازم به ذکر هست که باید ما هم ازشون حمایت کنیم تا بتونن قدرت بگیرن

  2. داده پردازی فراتک می گوید

    الان که زبان فارسی به راحتی توی موبایل ساپورت میشه شرکت های طراحی سایت و اپلیکشین خیلی بهتر و گسترده تر میتونن خدمات تولید نرم افزار رو انجام بدن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.