قابلیت پشتیبانی از چند اکانت به نسخه بعدی تلگرام افزوده شد؛ پایان دردسرهای تلگرام‌های غیررسمی

0

سرانجام یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کاربران تلگرام در به‌روزرسانی بعدی حل می‌شود.

کاربرانی که نسخه بتای ۴.۷ تلگرام را نصب و تست کردند؛ شاهد قابلیت جدید پشتیبانی از چند اکانت هستند. قابلیتی که امکان تعریف چند حساب کاربری روی یک گوشی تلفن همراه را فراهم می‌کند.

در حال حاضر، کاربران تلگرام برای استفاده از چند حساب کاربری و مجزاسازی تلگرام شخصی از تلگرام کاری و شرکت؛ ناچاراند تلگرام را روی چند گوشی تلفن همراه یا دستگاه‌های مختلف نصب کنند و برای هریک از شماره موبایل جداگانه‌ای استفاده کنند. راه‌حل دیگر، ورود و خروج چندین بار در تلگرام است.

حداکثر سه اکانت

قابلیت پشتیبانی از چندین حساب کاربری از منوی اصلی و با افزوده شدن علامت فلش مانندی به روبروی نام و عکس پروفایل در دسترس است. وقتی روی علامت فلش کلیک می‌کنید، منوی جدیدی باز می‌شود که تا کنون در تلگرام وجود نداشته و برای مدیریت حساب‌های کاربری است.

با انتخاب گزینه «Add Acount» می‌توان یک شماره موبایل جدید وارد کرد و پس از دریافت کد تاییدیه و وارد کردن آن در تلگرام؛ به حساب کاربری جدید دسترسی داشت. برای دسترسی به یک حساب کاربری نیز در همین بخش می‌توان روی یک حساب کاربری کلیک کرد تا گروه‌ها و کانال‌های مربوط به آن حساب کاربری نشان داده شوند.

سایت مدیوم به نقل از وبلاگ تلگرام می‌گوید در نسخه جدید این اپلیکیشن قابلیت پشتیبانی از چندین حساب کاربری یا اکانت برای تمام کاربران در دسترس خواهد بود اما هر کاربر تنها می‌تواند سه حساب کاربری تعریف کند. این حساب‌های کاربری از منوی اصلی در دسترس بوده و قابل سوییچ به یکدیگر هستند.

احتمالا این قابلیت شبیه به قابلیت پشتیبانی از چند اکانتی در اینستاگرام است. تلگرام هنوز نگفته نسخه جدید ۴.۷ چه زمانی به طور عمومی عرضه می‌شود. همین‌طور؛ از دیگر قابلیت‌های جدید آن اطلاعی نداریم یا حداقل هنوز روی نسخه بتا فعال نشده‌اند.

قابلیت چند اکانتی یکی از نیازهای اصلی کاربران تلگرام بود که مدت‌ها است منتظرش هستند و به‌زودی مدیریت کانال‌ها و گروه‌ها را بسیار آسان‌تر می‌کند.

 

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.