قابلیت فولدر به تلگرام افزوده شد؛ چگونه برای افزایش بهره‌وری پوشه‌های مختلفی از کانال‌ها، گروه‌ها و چت‌های خصوصی بسازیم

0

چندین روز است که تلگرام از یک قابلیت مهم و بزرگ خود رونمایی کرده است: Folders یا پوشه‌بندی کانال‌ها، گروه‌ها و چت‌ها!

برای برخی از کاربران تلگرام در کشورهای دیگر این قابلیت زودتر منتشر شده و با به‌روزرسانی نسخه موبایل و دسکتاپ در دسترس قرار گرفت ولی برای من در ایران امروز این قابلیت به طور کامل ظاهر و قابل استفاده شد.

برای دسترسی به قابلیت Folders تلگرام باید هر دو تلکرام موبایل و دسکتاپ را به‌روزرسانی و نسخه‌های جدید را نصب کنید. تلگرام به طور خودکار این دو نسخه را با هم هماهنگ و سنکرون می‌کند تا پوشه‌بندی در یک نسخه به طور خودکار و بی‌درنگ در نسخه دیگر اعمال شود.

کاربران تلگرام مدت‌ها است منتظر افزوده شدن قابلیت پوشه‌بندی چت‌ها هستند و نقش بسیار پر رنگی در افزایش کارایی، بهره‌وری، سرعت عمل و تمرکز کاربران دارد.

هر کاربر تلگرام ده‌ها کانال، گروه و چت دارد که به طور روزانه به‌روزرسانی می‌شوند. کاربران برای یافتن یک چت و کانال باید تا پیش از این، دائما تلگرام را به بالا و پایین اسکرول می‌کردند ولی اکنون می‌توان در لحظه و با یک نگاه به سراغ کانال یا چت خصوصی مورد نظر رفت.

قابلیت پوشه‌بندی در تلگرام اجازه می‌دهد چندین پوشه تعریف کرده و همه‌چیز را در آن‌ها دسته‌بندی کنید. مثلا، پوشه‌ای برای کانال‌ها و گروه‌های کاری، پوشه‌ای برای کانال‌های خبری، پوشه بعدی برای کانال‌ها یا گروه‌های آموزشی، پوشه‌ای برای چت‌های خصوصی و …

تلگرام اجازه می‌دهد ده‌ها پوشه بسازید و همه چت‌های خود را در میان این پوشه‌ها دسته‌بندی کنید. مزیت بزرک قابلیت Folders تلگرام، سادگی کار با آن است. به راحتی و در کمتر از چند دقیقه می‌توانید همه‌چیز را سر و سامان داده و از کار با این پیام‌رسان لذت بیشتری ببرید؛ چون از سردرگمی میان صدها چت و کانال و گروه خلاص می‌شوید.

برای من یک مزیت دیگر این قابلیت، تقسیم‌بندی چت‌ها و کانال‌ها به پر اهمیت، بی‌اهمیت و متوسط است تا بتوانم سر فرصت و براساس اولویت‌های کاریم در هر روز سراغ کانال‌ها بروم. پیش از این، مجبور بودم هر روز ده‌ها کانال بی‌اهمیت را مرور کنم یا اینکه از آن‌ها خارج شوم.

چگونه قابلیت Folders را فعال و استفاده کنیم؟

برای فعال کردن قابلیت Folders در تلگرام، چه در نسخه دسکتاپ و چه در نسخه موبایل، روی منوی سه خط بالای پنجره تلگرام ضربه (کلیک) کرده و وارد بخش تنظیمات شوید.

در این بخش، گزینه Folders را مشاهده می‌کنید. به طور پیش‌فرض، به شما دو پوشه All chats و خوانده نشده (Unread) پیشنهاد می‌شود. می‌توانید نام و آیکون این پوشه‌ها را تغییر دهید و بعد تایید کنید تا قابلیت پوشه‌بندی به هر دو نسخه تلگرام شما افزوده شود.

بعد، می‌توانید با زدن روی گزینه Create New folder یک پوشه جدید بسازید. ابتدا نامی برای پوشه انتخاب کنید. نام پوشه می‌تواند فارسی، انگلیسی، آیکون و ایموجی باشد.

حالا باید کانال‌ها، گروه‌ها و چت‌هایی که باید در این پوشه قرار بگیرند را انتخاب کنید. پس از اینکه نام پوشه را تایید کردید؛ سراغ گزینه Add chats بروید و شروع به تیک زدن یا ضربه زدن روی چت‌ها کنید. در نهایت باید روی Save بزنید.

در این مرحله می‌توانید از بخش Chat Type استفاده کنید تا زودتر دسته‌بندی را انجام دهید ولی شاید کانال‌ها، گروه‌ها و چت‌هایی ناخواسته به پوشه شما افزوده شوند.

تمام چت‌هایی که انتخاب شدند در بخش بالایی این پنجره دیده می‌شوند. می‌توانید روی آن‌ها ضربه بزنید تا پاک شوند.

تلگرام اجازه می‌دهد هر زمان که بخواهید دوباره پوشه‌ها را ویرایش کرده و کم و زیاد کنید. نوار پوشه‌ها در تلگرام دسکتاپ در بخش سمت چپ و در تلگرام موبایل به صورت نواری در بالای چت‌ها مشاهده می‌شوند.

در نسخه‌های جدید تلگرام چندین ویژگی جذاب دیگر هم افزوده شده است. علاوه بر سنکرون شدن نسخه موبایل و دسکتاپ به صورت بی‌درنگ، کانال‌های دارای بیش از ۱۰۰۰ عضو می‌توانند از ابزار تجزیه و تحلیل اطلاعات کانال بهره ببرند. همین‌طور می‌توان تعداد پست‌های پین شده به کانال را افزایش داد.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.