کاش به اندازه ویدئوهای آنباکس (جعبه‌گشایی)، ویدئوهای نظر خریداران واقعی، یک ماه بعد خرید منتشر می‌شد

0

برای بیشتر وسایل الکترونیک و گجت‌ها شما می‌توانید ویدئوهای آنباکس پیدا کنید. در این ویدئوها خریداران وسایل یا آنهایی که کانال‌های حرفه‌ای فناوری در یوتیوب دارند، جعبه وسایل را با دقت باز می‌کنند و خود وسیله و چیزهای جانبی همراه آن را از زوایایی مختلف به شما نشان می‌دهند، کمی با وسیله کار می‌کنند و در مورد ویژگی‌هایش توضیح می‌دهند.

ویدئوهای آنباکس چیزهای خوب هستند و من تقریبا امکان ندارد بدون دیدن چند وسیله آنباکس، چیز بخرم.

بیشتر با توجه به دانش و تجربه قبلی و چیزهایی که در اینترنت می‌خوانیم و همین ویدئوهای آنباکس، متناسب با نیاز و بودجه‌مان چیزی می‌خریم. البته ممکن است وسیله‌ای آنقدر خوب و اغواگر باشد که خیلی بیشتر از منطق بودجه‌‌ای، خرجش کنیم.

چیزی که در این میان مهم است و من مدتی است می‌خواستم چیزی در موردش بنویسم این است که ویدئوهای آنباکس، عملا اطلاعات محدودی به ما می‌دهند.

همه ما می‌دانیم که تا مدتی از یک وسیله استفاده نکنیم، متوجه نقاط ضعف خاصش نمی‌شویم. در نگاه اول یک گوشی، یک ماشین لباسشویی، یک اسپیکر یا دوربین ممکن است بسیار خوب باشد، اما کشف نقاظ ضعف آن مدتی طول می‌کشد و نیازمند کاربرد واقعی آن توسط مصرف‌کننده انتهایی است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

شما تا یک هدفون ار مدتی به گوشی نگذارید نمی‌توانید بفهمید که آیا واقعا مناسب ورزش است یا نه، آیا برای شنیدن پادکست و موسیقی بهینه است، آیا راحت شارژ می‌شود، آیا جعبه آن زود خش برمی‌دارد یا نه. شما نمی‌توانید بفهمید که چقدر کم بودن برنامه‌های شستشوی یک ماشین لباسشویی می‌تواند آزارنده باشند، باز نمی‌توانید در نگاه اول متوجه شوید که یک اسپیکر رؤیایی شیک ممکن است، چه ضعف‌هایی داشته باشد. یک گوشی هوشمند ممکن است بعد از یک کاه استفاده مشکلات سخت‌افزاری خود را نشان بدهد.

منتها عملا در یوتیوب، ویدئوهای نظر کاربران بعد از استفاده عملی، بسیار کمتر از ویدئوهای آنباکس هستند و یوتیوب محیط جالبی برای پیدا کردن این نوع نظرات نیست.

چرا؟

۱- چون آنباکس و دیدن یک وسیله تر و تازه، سطحی از لذت را برمی‌انگیزد که در یک ویدئوی تخصصی‌تر بررسی وجود ندارد.

۲-چون بسیاری یوتوبرها، واقعا متخصص و کاربر انتهایی وسیله نیستند و وسایل برای آنباکس به آنها توسط شرکت سازنده و یا فروشگاه بزرگ داده می‌شود.

۳- چون بعضی از یوتوبرها عملا نمی‌توانند نظر مستقل منفی خودشان را به خاطر سود مالی ابراز کنند.

۴- چون یک کاربر انتهایی معمولا تجیهیزات فیلمبرداری و نورپردازی مناسبی ندارد و نمی‌تواند ویدئوی یوتیوب بسازد و ارسال کند.

۵- چون مثلا در سرخوردگی ناشی از پیدا کردن نقض یک وسیله، شما انگیزه ساخت یک ویدئو ندارید.

به همین خاطر است که در بخش کشف نقایص و مشکلات یک وسیله شما باید به بخش نظرات خریداران در فروشگاه‌های آنلاین و فوروم‌ها توجه کنید.

در ضمن یک تکنیک ساده این است که به دنبال نام یک وسیله کلیدواژه‌های فارسی و انگلیسی دلالت‌کننده بر نقض و مشکل را بنویسید و ببینید که آیا کاربران شکایتی از وسیله در سایت‌ها و وبلاگ‌ها ابراز کرده‌اند یا نه و به دنبال رفع مشکلش برآمده‌اند یا نه.

کلا خرید وسایل الکترونیک، مخصوصا در اتمسفرهایی مانند بازار ایران، با درصد ریسکی همراه است. اما می‌شود با روش‌هایی این ریسک را کمتر کرد.

   

پستهای اخیر

راه حل‌های ساده و عجیب که ابتدا یک مقدار احمقانه به نظر نمی‌رسند، اما واقعا پاسخ می‌دهند

در زندگی روزمره گاهی دو پاسخ برای نیازهای ما وجود دارد. یک پاسخ گران و خیلی فناورانه و وقت‌گیر و یک پاسخ خیلی ساده و تقریبا بدون هزینه و چه بسا یک مقدار عجیب و احمقانه. بعضی اوقات پاسخ ساده، نتایج خوبی ندارد، اما گاهی واقعا با همین پاسخ…

اشتراک مطالب توییتر از طریق استوری اینستاگرام آسان شد

هر شبکه اجتماعی، جو خاص خودش را دارد و متناسب با اتمسفر آن، انتظار فعالیت متفاوتی از کاربران حرفه‌ای یا نیمه‌حرفه‌ای و اهل رسانه در آنها می‌رود. برای مثال شما نمی‌توانید با همان حال و هوای اینستاگرام در توییتر فعالیت کنید، چرا که سخت توسط…

۱۰ خودروی پر فروش جهان در سال ۲۰۲۰

کرونا فروش خودروها را کاهش داد و خودروسازها در سال ۲۰۲۰ با ظرفیت کمتری مدل‌های جدید خود را تولید و روانه بازار کردند. تقریبا می‌توان گفت در اکثر مدل‌های معروف بازار، شاهد کاهش فروش در سال ۲۰۲۰ بودیم. قرنطینه‌های طولانی‌مدت، کساد شدن…

نگاه متفاوتی به یک مشکل خواب شایع: واقعا چرا برخی‌ها یکی دو ساعت بعد از خواب بیدار می‌شوند و یک…

خب، مشکلات خواب در حال حاضر تبدیل به یک مشکل شایع جامعه شده‌اند. خیلی‌ها بعد از خستگی شدید فکری و بدنی، پس از اینکه ساعت‌ها در انتظار هستند تا بتوانند به بستر بروند و خستگی از بدن و ذهن به در کنند، می‌بینند که عملا خواب خوبی ندارند.…

معرفی کتاب دوپامین، مولکولی با خواص شگفت‌انگیز، نوشته دانیل زد لیبرمن و مایکل ای. لانگ

نوروترنسمیترها یا  مواد شیمیایی میانجی، به ما انگیزه می‌دهند در پی رسیدن به چیز‌های بسیار دور برآییم؛ چه امور مادی و چه اموری مانند عشق و دانش و قدرت. یکی از مهم‌ترین میانجی‌های شیمایی در مغز، دوپامین نام دارد. این ماده چه بخواهیم نمکدان…

ویدئو: اگر اپل زمان معرفی نخستین نسخه کامپیوتر مک، فناوری ساخت تبلیغات ویدئویی به سبک الان داشت…

ویدئوهای تبلیغی این روزهای محصولات فناوری را در نظر بگیرید. همیشه کنجکاوم بدانم چه حسابگری‌هایی برای ساخت آنها صورت می‌گیرد؟ سناریوی ساخت آنها با چه حساسیت‌هایی دنبال می‌شود؟ چطور ویدئوهای گرفته شده با دوربین‌های پیشرفته و ویدئوهای سه‌بعدی…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.