چگونه حالت شب (Dark Mode) اینستاگرام را در اندروید و iOS فعال کنیم؟

از مزایای مهم حالت تاریک برای اینستام‌گردی در آخر شب سود ببرید

0

ویژگی Dark Mode روی دستگاه‌ها و اپلیکیشن‌ها یک مزیت بزرگ است. حالت تاریک یا حالت شب می‌تواند امکان استفاده از دستگاه‌ها در نور کم را ممکن است و مانع از آسیب بیشتری به کره چشم شود. همین‌طور، مانع از مزاحمت و اختلال‌هایی می‌شود که با نور شدید صفحه‌نمایش برای دیگران ایجاد می‌کنیم.

به علاوه اینکه بسیاری از کاربران اعتقاد دارند حالت تاریک برخی از دستگاه‌ها و اپلیکیشن‌ها زیباتر از حالت عادی آن‌ها است و حتی در طول روز هم از آن استفاده می‌کنند. بسیاری از کاربرانی که تا پاسی از شب در اینستاگرام حضور دارند؛ از تم مشکی و حالت شب استفاده می‌کنند تا تاثیرات کمتری روی روند خواب آن‌ها داشته باشد.

حالت شب مصرف انرژی باتری را کاهش می‌دهد و از اذیت کردن چشم‌ها برای طولانی مدت می‌کاهد.

به دلیل همین استقبال زیاد از ویژگی Dark Mode است که می‌بینیم هر روز شرکت‌های بیشتری سراغ ارائه این ویژگی برای اپلیکیشن‌های خود می‌روند. مدتی است اینستاگرام هم Dark Mode را برای اپلیکیشن اندروید و iOS خود ارائه داده است. در این مقاله می‌خواهیم به شما نشان بدهیم چگونه Dark Mode را برای اینستاگرام در پلتفرم اندروید و آی‌او‌اس فعال کنید.

چگونه از حالت شب یا تم مشکی در اینستاگرام اندروید استفاده کنیم؟

فقط با چند لمس ساده می‌توانید ویژگی Dark Mode را برای اینستاگرام در اندروید فعال کنید. از آن‌جایی‌که اینستاگرام حالت شب را به طور اختصاصی برای اپلیکیشن خود ارائه داده است؛ با فعال‌سازی آن روی دیگر بخش‌ها یا برنامه‌های گوشی تاثیری نخواهد گذاشت. فقط باید اینستاگرام را باز و مراحل زیر را انجام دهید:

۱- با لمس عکس پروفایل یا آیکون پروفایل خود وارد بخش پروفایل اینستاگرام شوید.

۲- روی آیکون سه خط یا منو در گوشه بالا سمت راست صفحه زده و گزینه Settings را انتخاب کنید.

۳- صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید تا به Theme برسید و آن را انتخاب کنید.

۴- حالا گزینه Dark را انتخاب کنید.

این تنظیم به شما امکان می‌دهد از حالت شب در اینستاگرام استفاده کنید؛ بدون اینکه بخواهید حالت شب را برای همه دستگاه یا اپلیکیشن‌ها فعال کنید.

اگر ترجیح می‌دهید زمانی از حالت شب در اینستاگرام استفاده کنید که کل دستگاه گوشی شما روی حالت شب رفته است؛ کافی است گزینه System Default را انتخاب کنید تا هر زمان Dark Mode برای گوشی فعال شد؛ اینستاگرام هم از آن پیروی کند.

برای فعال‌سازی حالت شب در دستگاه‌های اندرویدی؛ باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱- اپلیکیشن Settings را باز کنید و سراغ بخش Display بروید.

۲- در اندروید ۱۰ و بالاتر، گزینه Dark theme را انتخاب کنید و بعد می‌توانید به آن برنامه بدهید از چه ساعتی و تا چه ساعتی فعال شود. در اندروید‌های پایین‌تر، گزیه Advanced را انتخاب و بعد گزینه Dark یا Automatic را انتخاب کنید.

چگونه از حالت شب یا تم مشکی در اینستاگرام iOS استفاده کنیم؟

اطمینان پیدا کنید که سیستم‌عامل iOS خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید. هنوز اینستاگرام ویژگی Dark Mode را به نسخه iOS خود اضافه نکرده است ولی می‌توانید آیفون یا آیپد خود را به طور دستی در حالت تاریک قرار دهید:

۱- وارد بخش Settings شده و گزینه Display & Brightness را بزنید.

۲- در بالای صفحه گزینه Dark را تیک بزنید. به محض انتخاب این گزینه، دستگاه آیفون یا آیپد وارد حالت شب می‌شود و تا زمانی که آن را دوباره تغییر ندهید؛ در این وضعیت می‌ماند.

۳- می‌توانید گزینه Automatic را هم در این بخش انتخاب کنید تا دستگاه به طور خودکار در ساعت‌های ابتدایی شب وارد حالت شب تاریک شود.

می‌توانید برای دستگاه برنامه‌ریزی کنید که چه زمانی حالت تاریک فعال شود یا در چه وضعیت و مناطقی این تم مشکی را ببینید.

امیدواریم که اینستاگرام برای نسخه بعدی iOS خود، ویژگی Dark Mode را اضافه کرده و بتوانیم بدون بردن دستگاه به حالت تاریک، از تم مشکی و زیبای این برنامه در اواخر شب استفاده کنیم.

منبع Makeuseof

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.