نسخه جدیدی از اینستاگرام با پشتیبانی از حالت تاریک در iOS 13 منتشر شد

0

نزدیک به سه هفته پس از انتشار عمومی سیستم‌عامل جدید iOS 13 برای دستگاه‌های اپل، اینستاگرام نسخه جدیدی برای iOS عرضه کرد که در آن از ویژگی Dark Mode پشتیبانی می‌شود.

در این به‌روزرسانی از یک طراحی جدید خاکستری تیره و سیاه استفاده شده است تا رابط کاربری این نرم‌افزار به طور کامل با iOS 13 همخوانی داشته باشد. به اعتقاد برخی از کاربران، این طراحی جدید حالت تاریک چندان بد هم نشده و جذابیت بیشتری به اینستاگرام داده است.

به زبان دیگر، حالت تاریک اینستاگرام با تنظیمات iOS 13 ادغام شده است و هنگامی که شما در آیفون یا آیپد حالت تاریک iOS را فعال کنید؛ به طور خودکار برنامه اینستاگرام تغییر حالت داده و از طراحی روشن به طراحی تاریک سوییچ می‌کند.

جالب است که فیسبوک اقدام به به‌روزرسانی اینستاگرام و سازگاری آن با iOS 13 و حالت تاریک آن کرده است ولی هنوز خود اپلیکیشن فیسبوک فاقد این ویژگی است.

تاخیر فیسبوک

استراتژی فیسبوک همیشه به‌روزرسانی سریع اپلیکیشن‌ها برای سازگاری با دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌های جدید بوده است. کمی جای تعجب داشت که چرا نرم‌افزار اینستاگرام پس از سه هفته از عرضه iOS جدید، به‌روزرسانی شد و احتمالا در همین روزها هم اپلیکیشن اصلی فیسبوک به‌روزرسانی می‌شود تا به طور خودکار از حالت تاریک iOS 13 پشتیبانی کند.

نسخه جدید اینستاگرام برای iOS 13 با پشتیبانی از Dark Mode هم‌اکنون روی اپ‌استور اپل در دسترس و قابل دانلود است ولی از آن‌جایی که به تازگی این نرم‌افزار عرضه شده ممکن است هنوز برای برخی از کاربران در کشورهای مختلف قابل دانلود نباشد ولی به تدریج برای همه کاربران iOS در سراسر جهان در دسترس قرار می‌گیرد.

پس از رونمایی از iOS 13 توسط اپل در چند ماه گذشته و مشخص شدن ویژگی Dark Mode سراسری در آن، بسیاری از اپلیکیشن‌های محبوب و پرطرفدار iOS سریعا اقدام به به‌روزرسانی و سازگاری با این ویژگی کردند.

در حال حاضر، کمتر اپلیکیشنی روی iOS می‌توان یافت که از حالت تاریک iOS 13 پشتیبانی نکند. البته، به جز نرم‌افزار فیسبوک که آن هم به‌زودی به‌روزرسانی می‌شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.