نسخه کرومیوم مایکروسافت اج برای توسعه‌دهنده‌ها منتشر شد: پشتیبانی از افزونه‌های کروم، همگام‌سازی بخش‌های مختلف و اجرای روان‌تر

0

مایکروسافت نسخه کرومیوم مرورگر وب اج را در اختیار توسعه‌دهنده‌ها قرار داد.

این شرکت نسخه‌های Canary و Developer مایکروسافت اج مبتنی بر موتور کرومیوم را منتشر کرده که برای به‌روزرسانی‌های یک روزه و هفتگی هستند تا تغییرات انجام شده به طور مرتب برای توسعه‌دهنده‌ها قابل رویت باشند.

هر دو بیلد برای دانلود روی سایت جدید Edge insider قرار دارند. این نسخه‌ها فقط برای توسعه‌دهنده‌ها عرضه شده تا بتوانند نحوه تغییر مرورگر اج را دنبال کنند.

مایکروسافت در این نسخه از مرورگر اج مبتنی بر کرومیوم بیشتر روی اصول اساسی و اولیه مرورگرهای وب، پایداری و پشتیبانی از افزونه تمرکز کرده است و به دنبال دریافت بازخوردهای درباره این اصول و تغیییرات زیربنایی است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

خوش‌بختانه، این نسخه از اج به طرز شگفت‌انگیزی خوب کار کرده و به طور کامل از افزونه گوگل کروم پشتیبانی می‌کند.

مایکروسافت روی همگام‌سازی بخش‌هایی مانند علاقه‌مندی‌ها (favorites)، تاریخچه وب‌گردی و افزونه‌ها نیز تاکید کرده و می‌خواهد این قابلیت را در اج تقویت کند.

فعلا قابلیت همگام‌سازی علاقه‌مندی‌ها فقط در نسخه کنونی منتشر شده مشاهده می‌شود ولی در آینده قابلیت همگام‌سازی به بخش‌های دیگر پیش از انتشار نسخه بتای عمومی افزوده می‌شود.

اج هر روز بیشتر شبیه کروم می‌شود

مهندسان مایکروسافت و گوگل با هم روی توسعه پروژه کرومیوم همکاری کردند تا مرورگرهای اج و کروم در ویندوز بهتر اجرا شوند.

مایکروسافت متعهد شده نزدیک به ۱۵۰ مورد را در پروژه کرومیوم انجام دهد تا هر دو مرورگر اج و کرومیوم بتوانند بهتر در ویندوز ۱۰ کار کنند. این موارد شامل بهبود برخی دسترسی‌ها، پشتیبانی از پیمایش‌های نرم و روان، ادغام Windows Hello و موارد دیگری مانند اطمینان از پایداری صفحه‌کلید لمسی است.

اگر چند هفته پیش نسخه جدیدی از مرورگر اج را نصب کرده باشید؛ متوجه تغییرات زیادی در آن می‌شوید. تغییراتی که این مرورگر را بیشتر شبیه به مرورگر کروم نشان می‌دهند. به وضوح مشخص است اج در مصارف روزانه بهتر از گذشته عمل می‌کند.

مایکروسافت در حال کار روی ترفندهای Fluent Design برای افزودن به نسخه فعلی اج است. ترفندهایی مانند مجزا کردن برخی برگه‌ها یا رنگ‌آمیزی آن‌ها که می‌توانند جلوه بهتری به اج بدهند.

در حال حاضر، بیلدهای Canary و Development فقط برای توسعه‌دهنده‌ها و در نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ قابل آزمایش و ارزیابی هستند. البته، مایکروسافت در پی پشتیبانی از ویندوز ۸، ویندوز ۷ و مک او اس در آینده است.

تا هنگامی که نسخه بتای مرورگر اج مبتنی بر کرومیوم منتشر نشود؛ عموم کاربران نمی‌توانند ویژگی‌ها و امکانات جدید این مرورگر را آزمایش کنند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.