مایکروسافت افزونه آنتی‌ویروس ویندوز دِفندر را به طور آزمایشی برای کروم و فایرفاکس منتشر کرد

1

مایکروسافت نرم‌افزار آنتی‌ویروس Windows Defender خود را به صورت افزونه برای مرورگرهای وب کروم و فایرفاکس قابل استفاده کرد.

ویندوز دِفندر سد محافظتی مرورگر وب مایکروسافت اج در برابر سایت‌های آلوده و بدافزارها است. این آنتی‌ویروس اجازه نمی‌دهد کاربران وارد سایت‌های آلوده و مخرب شوند یا کدهای بدافزار در یک سایت وجود داشته و اجرا شوند.

کاربران مرورگرهای کروم و فایرفاکس از این آنتی‌ویروس بی‌بهره بودند و نمی‌توانستند از آن استفاده کنند.

مایکروسافت گفته است می‌خواهد فناوری‌های آنتی‌ویروس خود را به مرورگرهای وب دیگر توسعه دهد تا هر کاربری بتواند به طور اختصاصی از خودش در برابر حملات مبتنی بر مرورگر وب محافظت شود.

این افزونه به طور خودکار وب‌سایت‌های نامطمئن بازدید شده را به موتور Windows Defender Application Guard در مایکروسافت اج هدایت می‌کند

بنابراین، کاربرانی که قصد استفاده از افزونه ویندوز دِفندر روی کروم و فایرفاکس دارند؛ باید همزمان مایکروسافت اج را هم نصب کرده باشند.

وابستگی به مایکروسافت اج

هنگامی که شما از یک وب‌سایت بازدید می‌کنید؛ Windows Defender به بررسی آدرس URL پرداخته تا مطمئن شود در فهرست سایت‌های احرازهویت شده و قابل اعتماد است.

اگر سایت بازدید شده در این فهرست نبوده یا حاوی کدها و اطلاعات آلوده‌‌ای باشد؛ به طور خودکار صفحه وب‌سایت به یک نشست ایزوله شده مایکروسافت اج ریدایرکت می‌شود. از آن‌جا شما می‌توانید وارد هر سایت قابل اعتماد و مطمئنی شوید.

در این روش، کاربر به طور خودکار وارد یک نشست مایکروسافت اج شده و دوباره به مرورگر پیش‌فرض خود برمی‌گردد بدون اینکه درگیر سوییچ‌های میان مرورگرها شود.

مایکروسافت افزونه ویندوز دِفندر را به طور آزمایشی برای کاربران ویندوز ۱۰ نسخه Windows Insiders و Pro SKU نسخه ۱۸۰۳ منتشر کرده است ولی به‌زودی برای تمام کاربران ویندوز ۱۰ عرضه خواهد شد.

برای نصب این افزونه، کاربران باید به بخش افزونه‌های (Extension) مرورگر کروم و فایرفاکس خود مراجعه کرده و Windows Defender Application Guard را جست‌وجو کنند تا این افزونه ظاهر شده و بعد آن را نصب کنند.

همان‌طور که گفتیم این افزونه بدون مرورگر مایکروسافت Edge کار نمی‌کند و عملکرد محافظتی خود را به درستی انجام نمی‌دهد.

احتمالا این افزونه مراحل اولیه توسعه خود را می‌گذراند و در ماه‌های آینده شاهد افزوده شده قابلیت‌های بیشتری به آن خواهیم بود. اولین انتظار کاربران، اجرا شدن این افزونه بودن نیاز به مایکروسافت اج است.

منبع

 
1 نظر
  1. مهدی می گوید

    ترفندی از سوی مایکروسافت برای انداختن مایکروسافت اچ به کاربران?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.