اولین ابزار جیلبریک iOS 11 با پشتیبانی از Cydia منتشر شد

0

یک هکر توانست برای اولین بار سیستم‌عامل iOS 11 را جیلبریک کند؛ به‌طوری‌که برنامه Cydia نیز روی آن نصب شود.

ابزار Electra 1.0.1 به طور کامل با آخرین دستگاه‌های عرضه شده توسط اپل از جمله آیفون X سازگاری و تطابق دارد. همین‌طور، تمامی نسخه‌های iOS 11 تا iOS 11.1.2 را پشتیبانی می‌کند.

تا کنون چندین ابزار جیلبریک برای iOS 11 از سپتامبر گذشته تا کنون منتشر شده است ولی تمامی آن‌ها از Cydia پشتیبانی نمی‌کردند و امکان نصب این نرم‌افزار روی دستگاه‌های جدید اپل وجود نداشت.

بدون اپلیکیشن ثالث اپ‌استور، تقریبا جیلبریک آیفون و آیپد هیچ فایده‌ای ندارد و با یک کاربر معمولی تفاوتی نمی‌کند.

جدیدترین نسخه ابزار Electra که اولین انتشار نهایی آن هم هست، از Cydia پشتیبانی می‌کند. به این معنی که شما می‌توانید روی iOS 11 از آن برای نصب اپلیکیشن‌های اپ‌استور بدون نیاز به پرداخت پول یا احرازهویت استفاده کنید.

این ابزار دارای ویژگی‌هایی دیگر مانند موتور پوسته ادغام شده، پشتیبانی از SSH و یک حالت امن (Safe Mode) است. این جیلبریک دقیقا آن چیزی که کاربران اپل به دنبال‌اش هستند. برای استفاده از Electra 1.0.1 ابتدا باید این نرم‌افزار را با دستگاه‌های ویندوزی یا مک دانلود و بعد روی دستگاه‌های iOS 11 اجرا کنید.

مرگ تدریجی Cydia

پیش از اینکه اقدام به دانلود و نصب ابزار جیلبریک Electra کنید، بهتر است بدانید که کلا Cydia در حال مرگ و زوال است. سال گذشته، دو مخزن بزرگ نرم‌افزارها بسته شد و در حال حاضر تنها از مخزن BigBoss برای نصب یا به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها استفاده می‌شود.

علت این موضوع نیز عدم محبوبیت جیلبریک در میان کاربران اپل و iOS است. در طی سال‌های گذشته، اپل و iOS بسیاری از ویژگی‌ها و نیازمندی‌های کاربران آیفون و آیپد روی جیلبریک را برآورده کرده و به صورت قانونی در اختیارشان قرار دادند. به علاوه، اپل جیلبریک iOS را برای هکرها سخت‌تر کرده است.

اکنون، تنها مزیت جیلبریک کردن iOS در نصب اپلیکیشن‌های اپ‌استور روی دستگاه‌های اپل است و دیگر قابلیت‌های بیشتری در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد. بسیاری از هکرها و کاربران طرفدار جیلبریک نیز به این واقعیت اذعان دارند که جیلبریک iOS در حال از بین رفتن است و دیگر رونق گذشته را ندارد.

توصیه بسیاری از خود هکرهای جیلبریک‌باز این است که دیگر ابزارهای جیلبریک iOS را نصب و استفاده نکنید ولی اگر باز هم تمایل به استفاده از Cydia دارید؛ می‌توانید به لینک‌های زیر برای دریافت ابزارهای Electra و ایمپکتور Cydia مراجعه کنید:

دانلود ابزار جیلبریک Electra 1.0.1  با پشتیبانی از Cydia

دانلود ابزار Cydia Impactor برای دستگاه‌های ویندوزی و مک

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.