فروشگاه اپ استور دستگاه‌های جیلبریک Cydia Store رسما تعطیل شد

0

این هفته فروشگاه جیلبریک اپلیکیشن‌های آیفون و آیپد Cydia Store تعطیل شد.

برای سال‌های طولانی، کاربران دستگاه‌های جیلبریک اپل می‌توانستند به Cydia Store مراجعه و اپلیکیشن‌های مورد نیازشان را به راحتی و با پرداخت هزینه‌ای ناچیز دانلود و نصب کنند.

فروشگاه Cydia Store به کاربران کمک می‌کرد سیستم‌عاملی سفارشی برای خودشان درست کنند و از محدودیت‌های پیش‌فرض در iOS فراتر بروند.

Saurik، خالق فروشگاه Cydia Store درباره علت تعطیلی این اپ استور می‌گوید:

مدت زمان طولانی صرف ساختن و توسعه این فروشگاه کردم بدون اینکه هزینه‌ای برای داشته باشد یا هزینه‌های بسیار ناچیزی پرداخت کردم ولی اکنون این اپ استور باگ‌های مهمی دارد که ممکن است کاربران را به خطر بیندازد. واقعیت این است که می‌خواستم در پایان سال این فروشگاه را تعطیل کنم ولی گزارش‌های دریافتی در این هفته و هزینه‌های زیادی که باید از جیبم بدهم؛ باعث شدند زودتر از تاریخ تعیین شده تعطیل شود. این اپ استور آن چیزی که دوست داشتم نشد!

در حال حاضر، خرید اپلیکیشن از فروشگاه Cydia Store غیرفعال شده است و کاربران دیگر نمی‌توانند از روی این فروشگاه اپلیکیشن جدیدی خریداری کنند.

البته، هنوز امکان خرید اپلیکیشن از روی این سایت برای اپ‌هایی که روی مخازن ثالث هستند؛ وجود خواهد داشت. گفته می‌شود مخزن اصلی اپ‌های Cydia Store نیز باقی خواهد ماند ولی امکان خرید و دانلود از آن مسدود شده است.

پیش‌بینی می‌شد هزینه‌های نگه‌داری و توسعه اپ استور Cydia Store آن قدر زیاد شود که سازندگان آن نتوانند آن‌ها را پرداخت کنند. در حقیقت، توسعه‌دهنده این اپ استور مدل کسب‌وکاری صحیحی از ابتدا در پیش نگرفت یا شاید تصور نمی‌کرد خیلی زود این اپ استور به این گستردگی و استقبال کاربران برسد.

قرار است در هفته آینده، یک پست رسمی‌تر با جزییات بیشتر درباره علت خاتمه کار Cydia Store منتشر شود.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.