فروشگاه اینترنتی بامیلو به طور ناگهانی تعطیل شد و اسنپ مارکت جای او را گرفت

1

اگر آدرس اینترنتی bamilo.com را در نوار آدرس مرورگر وب بزنید؛ لوگوی «اسنپ مارکت» ظاهر شده و پس از چند ثانیه به وب‌سایت این فروشگاه ریدارکت می‌شوید. این یعنی پایان کار فروشگاه اینترنتی بامیلو!

ظاهرا شرکت بامیلو از ۲۱ اردیبهشت ماه بدون هیچ اطلاعیه‌ای و خبری به کار خود پایان داده و اسنپ مارکت جای آن را گرفته است.

هر دو شرکت به گروه اینترنت ایران (IIG) تعلق داشتند و اکنون مدیران این شرکت تصمیم گرفتند بیشتر روی برند و فروشگاه اسنپ مارکت یا به عبارتی کالاهای زود مصرفی سرمایه‌گذاری کنند.

شرکت بامیلو یکی از قدیمی‌ترین بازارهای اینترنتی در ایران بود که از سال ۱۳۹۲ تاسیس شده و توانسته بود موفقیت‌هایی کسب کند. بامیلو، اولین و بزرگ‌ترین شرکت زیرمجموعه گروه اینترنت ایران بود و در همان سال‌های ابتدایی، به یکی از برندهیا محبوب وب ایران تبدیل شد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

بامیلو در خاطرات؛ نه در صفحات وب

در اوایل اسفند ۹۷ زمزمه‌هایی از تعطیلی بامیلو به گوش رسید. این شرکت دست به تعدیل نیروی گسترده‌ای زد و بسیاری از کارکنان با تجربه و خبره آن به اسنپ مارکت و دیگر شرکت‌های زیرمجموعه گروه اینترنت ایران ملحق شدند.

خود شرکت بامیلو در بیانیه رسمی اعلام کرد که علیرعم میلی باطنی به این نتیجه رسیده است که «برای تداوم فعالیت پایدار در بازار ایران، ناچار به اتمام همکاری با تعدادی از نیروهای توانمند خود است و از اول اسفندماه ۱۳۹۷ با تیم کوچکتری به فعالیت خود ادامه می‌دهد».

در همان ایام اعلام شد بامیلو زمینه‌های فعالیت خود را تغییر داده و بیشتر روی کالاهای مصرفی سریع (FMCG) سرمایه‌گذاری خواهد کرد. گفته می‌شد کاربران ایرانی به خرید با تخفیفت این نوع کالاها در این برهه زمانی تمایل بیشتری دارند.

به این ترتیب، بامیلو هم یکی دیگر از شرکت‌های ایرانی است که شروع طوفانی داشت؛ خیلی زود مطرح و محبوب شد و خیلی زود هم به خاطره‌ها سپرده شد. بامیلو را دیگر نه در صفحات وب، بلکه باید در خاطرات جست‌وجو کرد.

در شبکه‌های اجتماعی، دلایل زیادی برای تعطیلی بامیلو مطرح می‌شود. برخی از این دلایل، «اوضاع بد اقتصادی»، «ارتباط بامیلو با اسنپ مارکت و اینکه زیرمجموعه یک شرکت بودند»، «استخدام نیروهای بامیلو توسط مارکت‌های دیگر» و شکلات مدیریتی و تخلف‌های احتمالی ذکر می‌کنند.

به ظنر شما، چرا فروشگاه اینترنتی با سابقه‌ای مانند بامیلو به یکباره تعطیل می‌شود؟

   
1 نظر
  1. Maziar می گوید

    تو آشفته بازار ایران ، واقعا دیگه نمیشه کار کرد کلا جنس تو بازار نیست اگه دقت کنید دیجیکالا هم زده تو
    کاره سوپرمارکتی یا به قول شما کالاهای مصرفی سریع – وضعیت ایران بحرانی تر از این حرفاست که غول های بزرگی مثل بامیلو و دیجی کالا تغییر رویه دادن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.