اپلیکیشن «مایکروسافت نیوز» برای اندروید و iOS معرفی شد؛ رقیب جدیدی برای اپل نیوز و گوگل نیوز

0

امروز مایکروسافت یک برند و اپلیکیشن جدید به نام «Microsoft News» برای پلتفرم‌های اندرویدی و iOS معرفی کرد. البته، مایکروسافت می‌گوید اپلیکیشن «مایکروسافت نیوز» ارتقا یافته اپلیکیشن MSN برای گوشی‌های موبایل است.

به اعتقاد مایکروسافت، این اپلیکیشن می‌تواند اخبار را ساده‌تر، کوتاه‌تر و قابل اعتمادتر به دست کاربران برساند.

شرکت‌های اپل و گوگل هم اپلیکیشن‌هایی برای دنبال کردن اخبار با نام‌های Apple News و Google News دارند. به نظر می‌رسد مایکروسافت هم در پی تقلید و رقابت با این شرکت‌ها است.

به همین دلیل، نام اپلیکیشن خبرخوان MSN خود را یک ارتقای ساختاری و رابط کاربری داده و با نام جدید Microsoft News معرفی کرد. هنوز سایت خبری MSN تغییر نام نیافته و مشخص نیست روی وب با همان نام قدیمی به فعالیت‌اش ادامه می‌دهد یا اینکه «مایکروسافت نیوز» می‌شود.

مایکروسافت نیوز به کاربران اجازه می‌دهد همانند خبرخوان‌های دیگر، برخی از موضوعات مورد علاقه و پسندشان را انتخاب و اخبار و مطالب این موضوع‌ها را بخوانند. برخی از این موضوع‌ها عبارتند از تناسب اندام، ورزش، امور مالی، خودرو، سرگرمی، حیوانات و غذا.

این اپلیکیشن مایکروسافت به ویژگی‌های شخصی‌سازی اعلان‌ها، مود تاریک و پشتیبانی از ویجت‌ها نیز مجهز شده است.

فصل داغ رقابت خبرخوان‌ها

کاربران می‌توانند این خبرخوان را طوری تنظیم و شخصی‌سازی کنند که برخی اخبار مهم را به صورت اعلان مهم یا breaking news مشاهده کنند. همین‌طور، امکان دسترسی و دنبال کردن اخبار محلی و شهری یا اخبار جهانی وجود دارد.

مود تاریک این اپلیکیشن اجازه می‌دهد در شب خبرها بهتر خوانده شوند و رابط کاربری طوری طراحی شده که کاربران برای خواندن مداوم و طولانی مدت خبرها خسته نشوند.

یک ماه پیش، شرکت گوگل از نسخه iOS اپلیکیشن مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل نیوز رونمایی کرد. حالا مایکروسافت و گوگل به رقیبی جدی برای اپل نیوز تبدیل شدند.

اگر دوست دارید اپلیکیشن مایکروسافت نیوز را نصب و بررسی کنید؛ برای اندروید از گوگل‌پلی و برای iOS از روی اپ‌استور قابل دانلود است.

اگر روی دستگاه‌های خود اپلیکیشن MSN /Bing News را نصب شده دارید؛ مایکروسافت امکان به‌روزرسانی آن به Microsoft News را به شما می‌دهد و دیگر نیازی به نصب مجدد نیست!

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.