مشخصات تبلت سرفیس ۴۰۰ دلاری مایکروسافت مشخص شد؛ رقیب جدیدی برای آیپد ارزان‌قیمت اپل

0

در ماه‌های گذشته، شایعاتی درباره عرضه یک تبلت سرفیس ارزان‌قیمت از سوی مایکروسافت منتشر شده بود.

اکنون، مشخصات این تبلت حدود ۴۰۰ دلاری در وب‌سایت کمیته ارتباطات فدرال (FCC) مشاهده شده است. گفته می‌شود این تبلت به‌زودی رونمایی و وارد بازار خواهد شد.

در وب‌سایت FCC سندی منتشر شده که به یک مدل تبلت شماره مدل ۱۸۲۴ اشاره دارد. مشخصات کامل این تبلت هم درج شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به نمایشگر ۱۰ اینچی با گوشه‌های گرد شده اشاره کرد.

پردازنده این تبلت از شرکت اینتل است و به یک باتری با عمر شارژ ۹.۵ ساعتی مجهز شده است. این باتری در هر بار شارژ می‌تواند چنین عمر شارژی بدهد.

از دیگر مشخصات اعلام شده برای این تبلت، استفاده از درگاه USB Type-C است. البته، این وب‌سایت گزارش می‌دهد تبلت مایکروسافت به یک آداپتور انحصاری ۲۴ واتی سرفیس که در سرفیس پرو ۴ نیز مورد استفاده قرار گرفته، مجهز شده است.

مایکروسافت در نسل پنجم تبلت سرفیس پرو خود از شارژر قدرتمندتر ۳۶ واتی استفاده کرده بود.

رقیب تازه کروم‌بوک و آیپد

مایکروسافت روی این تبلت ارزان‌قیمت هم سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ پرو را نصب می‌کند؛ همان سیستم‌عاملی که روی نسخه‌های گران‌قیمت سرفیس پرو نیز نصب می‌شود.

آن‌چه که حایز اهمیت است؛ طراحی و عرضه این تبلت سرفیس ارزان‌قیمت برای رقابت با آیپد نسل ششم ارزان‌قیمت اپل است. چند ماه پیش، اپل تبلت آیپدی برای مصارف دانش‌آموزی و دانش‌جویی به قیمت ۳۲۹ دلار عرضه کرد.

به علاوه، تبلت رده متوسط مایکروسافت می‌تواند رقیبی برای دستگاه‌های کروم‌بوک گوگل هم محسوب شود.

شایعات می‌گویند این تبلت قیمتی حدود ۴۰۰ دلار خواهد داشت. هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره زمان عرضه این تبلت در دسترس نیست ولی معمولا دستگاهی که مشخصات‌اش در وب‌سایت FCC مشاهده شود؛ زمان زیادی تا عرضه ندارد.

مایکروسافت می‌خواهد اواخر امسال یا ابتدای سال آینده از یک تبلت سرفیس پرو قدرتمند و گران‌قیمت جدید نیز رونمایی کند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.