اپلیکیشن «گوگل نیوز» مبتنی بر هوش مصنوعی برای اندروید و iOS منتشر شد

1

گوگل در کنفرانس سالیانه Google I/O وعده کرده بود یک هفته دیگر نسخه جدیدی از اپلیکیشن خبرخوان این شرکت روی اپ‌استور منتشر می‌شود.

گوگل نیوز جدید از هوش مصنوعی سود می‌برد و چندین ویژگی جدید کاربردان بدان افزوده شده است. اکنون، نسخه جدیدی از گوگل نیوز روی فروشگاه‌های اپلیکیشن‌های اندرویدی و iOS منتشر شده و کاربران می‌توانند آن را دریافت و استفاده کنند.

نسخه گوگل نیوز iOS دقیقا همانند چیزی است که ما روی اندروید دیدیم و از یادگیری ماشینی، الگوریتم‌های پیشرفته هوش مصنوعی و ویژگی‌هایی سود می‌برد تا با کنکاش در هزاران خبر و موضوع مورد علاقه کاربر، خبرهای با شانس درصد بسیار بالای مطالعه را نمایش دهد.

گوگل نیوز جدید سعی می‌کند خبرخوانی را ساده‌تر کند و خبرها را در شکل‌های متفاوت‌تری با دسته‌بندی‌های متمایز به مخاطب بدهد. مثلا خبرهای مهم را به صورت کاوراستوری نمایش می‌دهد. خبرهای محلی در جای دیگری نمایش داده شده‌اند و امکان ردگیری خبرها براساس بازه‌های زمانی وجود دارد.

پیمایش خبرها ساده‌تر شده و کاربر می‌تواند خبرها و محتواهای مرتبط با یک سوژه را به راحتی روی خبرگزاری‌ها، سایت‌ها و مدیاهای دیگر دنبال کند.

خبرخوانی با طعم هوش مصنوعی

گوگل نیوز جدید به چهار بخش اصلی تقسیم‌بندی شده است. در بخش «For You» فهرستی از ۵ خبر شخصی شاخص نمایش داده می‌شود که گوگل تصور می‌کند شما حتما این خبرها را دنبال می‌کنید.

بخش دیگر با عنوان «Headlines» آخرین خبرهای انتخاب شده براساس موضوع‌های علاقه‌مندی کاربر را با توجه به ترتیب بازه زمانی انتشار فهرست کرده است. این خبرها نیز با برچسب‌هایی مانند «U.S» و «World» و «Business» و «Tech» مشخص شدند.

کاربران در همین بخش می‌توانند شاهد ویژگی جدیدی به نام «Full Coverage» باشند که امکان می‌دهد تمام محتواهای منتشر شده درباره یک خبر و سوژه حتا روی شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و یوتیوب نیز برایش فهرست شوند.

گوگل نیوز جدید شامل بخشی است که برای علاقه‌مندان اخبار سرگرمی مانند بازی‌ها، فیلم‌ها، هنرمندان و نظایر این‌ها بسیار جذاب خواهد بود. کاربران می‌توانند این اخبار را دنبال کنند، برای خواندن در آینده ذخیره کنند، منابع خبری را دنبال کنند و به جست‌وجو در متن و عکس آن‌ها بپردازند.

بخش آخر به نام «Newsstand» نیز به تازگی در گوگل نیوز مشاهده می‌شود و کاربران می‌توانند از طریق آن عضو خبرنامه‌ها و سرویس‌های خبری ماهیانه رسانه‌های معروف جهان شوند. کاربران می‌توانند در این بخش عضو نسخه آنلاین یا وبی روزنامه‌ها و نشریات چاپی هم شوند.

در این بخش از استاندارد «Google AMP» استفاده می‌شود تا صفحات روزنامه‌ها و نشریات به سرعت لود شوند و بسیار زیبا به نمایش درآیند بدون اینکه کاربران نیازی به مرورگر موبایل وابسته باشند.

هم‌اکنون، نسخه جدید اپلیکیشن گوگل نیوز برای دستگاه‌های اندرویدی را می‌توانید از روی گوگل‌پلی و برای دستگاه‌های iOS از روی اپ‌استور دانلود کنید.

منبع

 
1 نظر
  1. امید می گوید

    این رو که نمیشه دانلود کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.