گوگل Stack برای اندروید منتشر شد: اپلیکیشن قدرتمند اسکن و سازمان‌دهی اسناد مبتنی بر هوش مصنوعی

این برنامه توسط فناوری پیشرفته و سازمانی DocAI گوگل پشتیبانی می‌شود

0

گوگل Area 120 یک برنامه محرمانه داخلی برای برخی پروژه‌های آزمایشی و مفهومی بود ولی امروز یک اپلیکیشن به نام Stack عرضه کرد که پشت سر خود فناوری‌ها و ابزارهای قدرتمند و اینترپرایس DocAI برای تجزیه و تحلیل اسناد را می‌بیند.

در نتیجه، شاهد یک اپلیکیشن اسکنر اسناد مصرف‌کننده نهایی روی اندروید هستیم که گوگل می‌گوید با طبقه‌بندی خودکار اسناد در گوشی براساس محتویات و نه فقط براساس عنوان و تاریخ ساخت، می‌تواند امکان جست‌وجوی سریع متن کاملی در همه اسناد گوشی را فراهم کند.

کریستوفر پدرگال، سرپرست تیم Stack در گوگل طی بیانیه‌ای می‌گوید: «دو سال پیش با خرید استارتاپ آموزشی‌ام Socratic توسط گوگل به این شرکت پیوستم. در Socratic سعی کردیم با استفاده از بینایی کامپیوتری و درک زبان گوگل، ابزارهای آموزشی ساده‌تری برای دانش‌آموزان دبیرستانی بسازیم. اکنون، غافل‌گیر و شگفت‌زده هستیم که با همین فناوری‌ها می‌توانیم اسناد درون گوشی را دسته‌بندی و تنظیم کنیم.»

پیش از این خرید، کریستوفر و همکارش به گوگل Area 120 پیوسته بودند و ایده‌ای ارائه کردند که می‌تواند با استفاده از DocAI و فناوری‌های هوش مصنوعی روند اسکن قبوض، صورت‌حساب‌ها و سایر اسناد را بهبود دهد.

سازمان‌دهی اسناد با قدرت هوش مصنوعی گوگل

این اپلیکیشن از از فناوری و سیستم احرازهویت بیومتریک گوگل در اندروید استفاده می‌کند. بنابراین، برای اسکن اسناد مهم می‌توانیم از سیستم تشخیص چهره یا اثر انگشت با هدف افزایش امنیت بهره ببرید. این برنامه پیش از اسکن اسناد مهم باید توسط احرازهویت بیومتریک باز شود.

همین‌طور، این برنامه می‌تواند به طور خودکار فیلدهایی برای اسکن صورت‌حساب‌های اسکن شده بسازد تا در زمان مورد نیاز بتوانید اطلاعات مهم باقیمانده را پر کنید و وقت کمتری از شما تلف شود.

اپلیکیشن Stack مانند بسیاری از فعالیت‌ها و تلاش‌های آزمایشگاهی گوگل با هدف دستیابی به یک سری تجربیات تازه و باز شدن درب‌هایی برای ورود به دنیای بزرگ‌تر عرضه شده است و لزوما یک اپلیکیشن تجاری با نقشه راه طولانی و مشخص نیست. اپلیکیشن Stack در ابتدای راه خود قرار دارد و کاربران باید انتظار اشتباه در آن را داشته باشند.

همین‌طور، ممکن است پس از مدتی فعالیت به Google Graveyard ارسال شود؛ جایی که گوگل پروژه‌ها و اپلیکیشن‌ها را برای همیشه مسدود و غیرفعال می‌کند و پایان کار یک ایده یا ابزار است.

فعلا، اپلیکیشن Stack یک جایگزین خوب برای برنامه‌های اسکن اسناد معمولی در گوشی‌ها است. کمتر شرکتی می‌تواند بهتر از گوگل در تجزیه و تحلیل متن‌ها و عکس‌ها عمل کند. راهی بهتر برای سازمان‌دهی اسناد و متون روی گوشی شما است که ارزش یک بار تست را دارد.

البته، برخی از کاربران گزارش دادند فعلا این اپلیکیشن روی همه دستگاه‌های اندرویدی از جمله سامسونگ گلکسی اس ۲۱ نصب نشده است. بعید نیست که گوگل این اپ را فعلا برای گوشی‌های پیکسل خود عرضه کرده باشد.

اپلیکیشن Stack را می‌توانید به طور رایگان از گوگل‌پلی دانلود کنید.

منبع ورج
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.