مایکروسافت خبرخوان شخصی مبتنی بر هوش مصنوعی Hummingbird را منتشر کرد

0

در سال‌های اخیر شرکت‌های بزرگی اپلیکیشن خبرخوان منتشر کردند. از گوگل نیوز تا اپل نیوز و فلیپ‌بورد شاهد خبرخوان‌هایی قدرتمند در بازار بودیم.

البته، همیشه این خبرخوان‌ها مفید و موثر نبودند و نتوانستند نظر کاربران را به سوی خود جلب کنند. خبرخوان‌ها سعی می‌کنند اخبار و محتوای سفارشی و مطابق با سلایق کاربر در سراسر جهان را یافته و به او نمایش دهند.

اکنون، نوت به شرکت مایکروسافت رسیده است تا با اپلیکیشن جدید Hummingbird وارد بازار خبرخوان‌ها شود و بخواهد اولین تجربه خود در این زمینه را به نمایش بگذارد.

به نظر می‌رسد فعلا اپلیکیشن Hummingbird برای کاربران کشور ایالات متحده عرضه شده است و حداقل در چند کشور قابل نصب و استفاده نیست. البته، می‌توانید فایل APK این اپ را از روی سایت‌های ناشر APK برنامه‌ها دریافت و نصب کنید.

برای استفاده و ورود به این اپلیکیشن نیاز به حساب کاربری مایکروسافت یا لینکدین دارید. البته، می‌توانید بدون لاگین کردن هم از این اپلیکیشن استفاده کنید ولی خدمات محدودتری دریافت خواهید کرد.

خبرخوانی به سبک مایکروسافت

در صفحه اصلی از شما درخواست می‌شود «Mix» اختصاصی خود را تنظیم کنید. یعنی باید فهرستی از مهم‌ترین عناوین و موضوع‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید را انتخاب کنید. برخلاف گوگل نیوز، شما نمی‌توانید روی موضوع‌هایی مانند یک تیم ورزشی، ورزشکار و بازیگر مشهور یا شرکتی تمرکز کنید.

در عوض، می‌توانید دسته‌هایی مانند NBA یا Celebrities را انتخاب کنید. همین‌طور، مثلا اگر فردی به آشپزی علاقه دارد باید دسته Cooking یا مسافرات با خودرو را می‌پسندد؛ گزینه Road Rrips را بزند.

هنگامی که وضوع‌های مورد علاقه شما انتخاب و تنظیم می‌شوند؛ محتوا و اخبار مورد علاقه شما در صفحه اصلی اپلیکیشن به نمایش درمی‌آیند.

شما می‌توانید این اخبار و مطالب را با ضربه روی آن‌ها ذخیره کرده یا با دیگران به اشتراک بگذارید. همین‌طور، با ضربه زدن روی یک مطلب می‌توان آن را در سایت و منبع اصلی مطالعه کرد.

گزینه «Search» یک میانبر به موضوع‌های عمومی است و گزینه «Me» شما را به عناوینی که ذخیره کردید یا قبلا مورد بازدید قرار دادید؛ می‌رساند. برای استفاده از بخش «Me» حتما باید به اپلیکیشن Hummingbird لاگین کرده باشید.

خوش‌بختانه، مایکروسافت گزینه‌هایی برای پاک کردن تاریخچه مشاهده اخبار یا حذف ویدیوها و گیف‌ها به طور خودکار در اختیار کاربران قرار داده است.

مایکروسافت می‌گوید Hummingbird به مرور زمان هوشمندتر و کارآمدتر می‌شود. مانند هر اپلیکیشن هوش مصنوعی دیگر، کاربر هرچه بیشتر با این خبرخوان کار کند؛ اخبار و محتواهای بهتری بازدید خواهد کرد.

هنوز ابهام زیادی درباره Hummingbird وجود دارد و اهداف مایکروسافت از انتشار این خبرخوان آن هم در برخی کشورهای خاص مشخص نیست ولی می‌تواند یک تجربه کاربری مفید برای کاربران باشد.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.