گوگل نیوز با طراحی جدید و هوش مصنوعی جذاب‌تر شد

0

گوگل یک نسخه جدیدی از سرویس Google News خود معرفی کرد.

گوگل نیوز جدید از هوش مصنوعی بهره می‌برد، رابط کاربری آن به طور کامل بازطراحی شده است و از المان‌های بصری بهتری استفاده می‌کنند که در نشریات دیجیتالی گوگل شاهدشان بودیم. به علاوه، گوگل نیوز اکنون به یک دکه روزنامه‌فروشی شبیه شده است و چندین ویژگی بزرگ مانند newscasts و full coverage دارد تا کاربران بهتر و جذاب‌تر و راحت‌تر بتوانند خبرها را دنبال کنند.

گوگل نیوز با استفاده از هوش مصنوعی و موضوع‌هایی که کاربران انتخاب کردند، سعی می‌کند هر روز ۵ عنوان مهم را در صفحه اصلی به صورت کاور استوری نشان دهد. گوگل نیوز خواندن این مطالب گلچین شده را به کاربر پیشنهاد می‌کند و احتمالا این اخبار مورد نیاز کاربر هم هستند.

به علاوه، گوگل نیوز با بهره‌گیری از هوش مصنوعی سعی می‌کند اخبار و رویدادها را دقیق‌تر برای هر کاربر انتخاب و نمایش دهد. براساس علاقه‌مندی و انتخاب‌های کاربر، سعی می‌کند گلچینی از اخبار محلی و جهانی مهم را با یک رابط کاربری بهتر و ساده‌تر در مقابل کاربر قرار دهد تا وی بتواند اخباری که علاقه‌مند است را مطالعه و دنبال کند.

به لطف فناوری «reinforcement learning» سعی می‌کند مرتبا براساس اخباری که کاربر انتخاب کرده و خوانده؛ گوگل نیوز را سفارشی‌سازی کند و با جست‌وجو در وب، دنبال اخباری باشد که با احتمال بیشتری خوانده می‌شوند.

البته، خواننده‌ها می‌توانند به طور دستی نوع اخبار، نوع رسانه و تعداد نمایش اخبار هر سایت و ناشر را تنظیم کنند.

طراحی جدید با ویژگی‌هایی کاربردی

در طراحی گوگل نیوز یک بازنگری صورت گرفته و از زبان و مواد طراحی جدید گوگل (Google Material Design) در این نرم‌افزار استفاده شده است. این طراحی، سازگاری و انطباق بیشتری میان گوگل نیوز و دیگر محصولات گوگل از جمله یوتیوب فراهم می‌کند. عکس‌ها و ویدیوها بهتر و جذاب‌تر نمایش داده می‌شوند و دیگر زیاد سنگین نیستند.

ویژگی مهم جدید گوگل نیوز با نام «Newscasts» اجازه می‌دهد کاربران انواع محتوا شامل خبر، عکس، فیلم، لینک و غیره درباره یک موضوع و خبر خاص را بتوانند یک‌جا مشاهده کنند. در واقع، با «Newscasts» می‌‌توان یک خبر را به طور کامل روی مدیاهای مختلف دنبال کرد.

ممکن است یک رسانه فقط تصویری از خبر منتشر کرده باشد و رسانه دیگری فیلمی و رسانه بعدی گفت‌وگو و متن کامل خبر. تمام این‌ها با ویژگی «Newscasts» قابل دنبال کرن هستند.

ویژگی «Full Coverage» نیز یک خبر را در تمام مدیاها و رسانه‌های مختلف به طور یک‌جا نمایش می‌دهد تا خود کاربر انتخاب کند خبر را از روی کدام رسانه و سایت بخواند. این ویژگی می‌تواند تاریخچه‌ای از یک اتفاق یا خبر را به صورت مرتب شده و براساس منابع مختلف به کاربر نشان بدهد. اولین بار کدام رسانه این خبر را داد و بعد کدام رسانه اطلاعات بیشتری منتشر کرد و اکنون کدام رسانه‌ها به طور کامل خبر را کار کردند.

گوگل گزینه‌ای به نام «Subscribe with Google» را هم به گوگل نیوز افزوده است تا کاربران سریع‌تر و راحت‌تر بتوانند یک خبر را با دیگران به اشتراک بگذارند یا برای مدیاهای دیگر خودشان ارسال کنند.

اکنون، گوگل نیوز نزدیک به ۱۰ هزار عنوان دارد که کاربران می‌توانند از میان‌شان، عناوین مورد علاقه‌شان را با زدن ستاره انتخاب و دنبال کنند.

عرضه گوگل نیوز برای پلتفرم‌های اندروید و iOS از همین امروز آغاز شده است. کاربران ۱۲۷ کشور می‌توانند این نرم‌افزار را دانلود و استفاده کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.