هر طور می‌خواهید بجنبید و بخرامید تا گوگل ویدئوی کوتاه مشابه جنبش شما را پیدا کند و به شما نشان بدهد! تجربه جدید هوش مصنوعی گوگل

0

وقتی شما یک حرکت انجام می‌دهید؛ هوش مصنوعی گوگل می‌تواند ۸۰ هزار عکس را برای یافتن عکسی مشابه حرکت شما پیمایش کند.

جدیدترین آزمایش‌های هوش مصنوعی گوگل تحت سیستمی به نام «Move Mirror» می‌تواند تصویری از یک حرکت شما را دریافت کرده و به دنبال حرکات مشابه آن در یک پایگاه داده بگردد.

در یک کشف تازه می‌توانید ۸۰ هزار عکس از افراد مشهور دنیای ورزش و هنر، حرکات رزمی یا رقص و غیره را برای یافتن حرکت مشابه خودتان جست‌وجو کنید.

«موو میرور» که به گفته گوگل یک آیپنه جادویی است؛ با استفاده از فناوری‌هایی مانند بینایی ماشینی و یادگیری ماشینی سعی می‌کند با استفاده از یک کامپیوتر و وب‌کم حرکات کاربران را شاسایی و پردازش کند و بعد با حرکات مشابه در تصاویر دیگر مقایسه کند تا بهترین و شبیه‌ترین عکس یافت شود.

گوگل می‌گوید این سیستم را برای توسعه‌دهنده‌های نرم‌افزار و برنامه‌نویسان طراحی کرده است تا در اپلیکیشن‌ها و محصولات‌شان به کار گرفته و به نتایج خارق‌العاده جدیدی دست پیدا کنند.

گوگل برای ساختن سیستم Move Mirror از PoseNet استفاده کرده است. PoseNet یک مدل برای شناسایی و تشخیص فیگور انسان در تصاویر و ویدیوها با مکانی که در آن قرار دارد؛ است.

دسترسی همه کاربران به بینایی ماشینی

کاربرانی که می‌خواهند این تجربه جدید هوش مصنوعی گوگل را آزمایش کنند؛ ابتدا وارد سایت Move Mirror شده و بعد مقابل دوربین کامپیوتر یا لپ‌تاپ، یک حرکت انجام می‌دهند.

این سیستم با شناسایی این حرکت، سعی می‌کند در ۸۰ هزار عکس مشابه ثبت شده در پایگاه داده Tensorflow.js، بهترین و مشابه‌ترین عکس را یافته و به شما نشان دهد. کاربران در ادامه می‌توانند یک گیف هم از روی این حرکت ساخته و برای دیگران نمایش دهند.

پایگاه داده Tensorflow.js یک مدل کتابخانه یادگیری ماشینی است که روی مرورگر کاربران اجرا می‌شود. در این مدل، پوسته کتابخانه به طور کامل در مرورگر وب کاربران اجرا شده و تصاویر کاربران ذخیره یا برای سرور ارسال نمی‌شوند.

گوگل با تجربه جدید هوش مصنوعی خود توانسته است بینایی ماشینی و یادگیری ماشینی را تنها با یک وب‌کم و کامپیوتر در دسترس و استفاده عموم کاربران قرار دهد. گوگل می‌گوید این فناوری یک اتفاق بزرگ است که می‌تواند برای آینده الهام‌بخش باشد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.