اکنون گوگل فوتوز به طور خودکار اسناد شما را شناسایی و ویرایش می‌کند

0

دوربین اسمارت‌فون‌ها فوایدی بیشتر از گرفتن سلفی یا تصاویر طبیعت و مناظر دارند.

ما با دوربین گوشی می‌توانیم از اسناد و فایل‌ها عکس بگیریم یا آن‌ها را اسکن کرده و به صورت یک فایل ذخیره کنیم.

گوگل فوتوز با درک این موضوع از یک ویژگی جدید پرده‌برداری کرده است که امکان شناسایی و کار با اسناد را فراهم می‌کند.

اسناد برخلاف تصاویر و افراد به راحتی توسط گوشی‌ها و اپلیکیشن‌ها قابل شناسایی نیستند و برای خواندن آن‌ها به پردازش‌هایی مانند برش، چرخش، سیاه و سفید کردن و نظایر این‌ها نیاز دارند.

ویژگی «Crop and Adjust» در گوگل فتوز می‌تواند هر نوع سند تصویری را شناسایی و ویرایش‌های مورد نیاز و متناسب با آن را پیشنهاد دهد. این ویرایش‌ها به طور خودکار در یک برگه جداگانه فهرست شده و روی سند اعمال می‌شوند.

مثلا، می‌توانید با دوربین گوشی از یک فیض پرداختی یا رسید بانکی عکس بگیرید. اپلیکیشن گوگل فوتوز این سندها را شناسایی کرده و به طور خودکار چرخش و بزرگ‌نمایی می‌کند تا خوانا و قابل استفاده باشند.

برداشتن پس‌زمینه و روشن کردن سند برای خوانش بیشتر متن‌ها در سند از دیگر ویرایش‌هایی است که به طور خودکار روی تصاویر سندی انجام می‌شود.

ویژگی اسکن گوگل درایو

به‌‌زودی ویژگی «Crop and Adjust» به نسخه اندروید و iOS اپلیکیشن گوگل فتوز افزوده می‌شود و کاربران این برنامه می‌توانند از آن برای کار بهتر با اسناد استفاده کنند.

اگر از این ویژگی خوش‌تان آمده است؛ پس باید ویژگی «Scan» در اپلیکیشن Google Drive را هم بررسی کنید.

ویژگی «Scan» در گوگل درایو عملکردی مشابه با ویژگی جدید گوگل فتوز داشته و به طور خودکار ویرایش‌هایی را روی اسناد انجام می‌دهد. البته، ویرایش‌های اعمال شده در گوگل درایو بسیار بیشتر و پیشرفته‌تر از گوگل فتوز هستند.

گوگل درایو به شما اجازه می‌دهد یک سند را به فرمت PDF یه جای JPEG ذخیره کنید. کاربران اندرویدی هم می‌توانند از ویجت Google Scan برای اسکن و ویرایش تصاویر تنها با یک بار لمس تصویر سند استفاده کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.