اکنون دوربین اپلیکیشن ترجمه گوگل می‌تواند به طور خودکار بیش از ۱۰۰ زبان را تشخیص و فوری ترجمه کند

0

از امروز می‌توانید با گوگل ترنسلیت تابلوها و جملات نوشته شده به زبان‌های مختلف را به راحتی ترجمه و متوجه شوید.

گوگل مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌ها را برای سرویس و اپلیکیشن ترنسلیت خود منتشر کرده که مهم‌ترین آن‌ها پشتیبانی دوربین این سرویس از ۱۰۰ زبان و ترجمه فوری به زبان دیگر روی گوشی تلفن همراه است.

نیازی نیست حتما زبان انگلیسی یکی از زبان‌های مورد استفاده باشد یا اینکه کاربران نیازی به دانستن زبان نوشته شده روی تابلو، بنر، راهنماها و مکان‌های دیگر باشند.

کاربران گوگل ترنسلیت به راحتی می‌توانند گوشی تلفن همراه را مقابل یک نوشته گرفته و ترجمه آن را مشاهده کنند. این ویژگی برای گردشگران و افرادی که به کشورهای مختلف در سفر و ماموریت هستند؛ فوق‌العاده هیجان‌انگیز است.

در حقیقت، ۶۰ زبان جدید به بخش تشخیص دوربین گوگل ترنسلیت افزوده شده است تا مجموع زبان‌های مورد پشتیبانی در مبدا به ۸۸ زبان برسد ولی بیش از ۱۰۰ زبان برای ترجمه استفاده خواهد شد. در میان این زبان‌ها، زبان‌های عربی، تایلندی، هندی، مالایی و ویتنامی دیده می‌شوند.

دوربین ترجمه فوری گوگل ترنسلیت می‌تواند فورا زبان یک متن، تصویر، نوشته دستی یا تایپ شده را شناسایی و به زبان دیگری ترجمه کند.

کاهش خطاهای زبان‌های مشابه

افزونه بر این ویژگی، برای اولین بار از ترجمه ماشین عصبی (neural machine translations) در دوربین ترنسلیت استفاده شده است. NMT همان فناوری است که در اپلیکیشن گوگل لنز نیز شاهد بودیم و می‌تواند در زبان‌های مشابه و نزدیک به هم، درصد خطاها را از ۵۵ تا ۸۵ درصد کاهش دهد.

اگرچه فناوری NMT می‌تواند با وای‌فای یا بدون آن کار کند ولی هنگامی که دستگاه به اینترنت متصل باشد؛ عملکرد و کارایی بهتری دارد.

افرادی که به مناطق محلی و بومی تردد دارند ولی زبان آن‌ها را نمی‌شناسند یا قادر به تشخیص آن از یک زبان رسمی نیستند؛ ویژگی ترجمه فوری دوربین گوگل ترنسلید و فناوری NMT بسیار مفید خواهد بود.

چون می‌توانند متوجه شوند متن نوشته شده روی تابلو به زبان محلی است یا اینکه زبان رسمی آن کشور است و قادر ترجمه به زبان‌های دیگر خواهد بود.

در گذشته، متن ترجمه شده توسط دوربین ترنسلیت دایما در حال لرزش و سوسو زدن بود. گوگل می‌گوید این مشکل را در به‌روزرسانی اخیر رفع کرده است. حالت‌های دوربین نیز افزایش پیدا کردند و کاربر می‌تواند هریک از آن‌ها را در اپ ترنسلیت انتخاب و استفاده کند.

فعلا حدود ۱ درصد کل کاربران گوگل به ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید اپلیکیشن ترنسلیت دسترسی دارند ولی طی هفته‌های آینده به تدریج برای گروه‌های بیشتری از کاربران عرضه و قابل دسترسی می‌شود.

منبع: + و +


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.