دوربین جدید Instax Square SQ1 فوجی‌فیلم دوباره خاطره دوربین‌های چاپ عکس فوری را زنده می‌کند

0

اگر به شما یک دوربین چاپ عکس فوری بدهند؛ چقدر شما را سرگرم خواهد کرد؟ تصور می‌کنید در دنیای اجتماعی و آنلاین امروزی شما چه جایگاهی داشته باشد؟

اصلا در این روزهای کرونایی و فاصله‌گذاری اجتماعی که تقریبا دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه تعطیل شدند؛ مسافرت و گردش و کافه‌گردی و رستوران رفتن سخت شده؛ یک دوربین پولاروید چه فایده‌ای دارد؟

شاید بسیاری از ما تصور کنیم این روزها داشتن یک دوربین چاپ عکس فوری هیچ هیجانی ندارد و نمی‌شود با آن اینستاگرام را به‌روز کرد!

اما دوربین جدید فوجی فیلم به نام Instax Square SQ1 می‌تواند دنیای ساده و معمولی شما را حسابی و رنگ و لعاب بدهد و اینستاگرام شما را هم جان تازه‌ای ببخشد.

دوربین Instax Square SQ1 با چند فناوری جدید جایگزین دوربین موفق Instax Square SQ6 شده که در سال ۲۰۱۸ عرضه شد. یک جعبه مربعی و پلاستیکی بزرگ است که تصاویر را روی فیلم‌های مربعی فوجی‌فیلم چاپ می‌کند.

دوربین جدید فوجی‌فیلم از یک صفحه‌نمایش و ارتباطات بلوتوث پشتیبانی می‌کند که اجازه می‌دهد Instax Mini LiPlay را به دوربین متصل کنید.

دوربین چاپ عکس فوری SQ1 بسیار ساده طراحی شده است. فقط سه گزینه تنظیمی برای کنترل دوربین دارید: یک حلقه اطراف لنز وجود دارد که با یک بار چرخاندن، دوربین روشن می‌شود. اگر این حلقه را بار دیگری بچرخانید؛ در حالت سلفی قرار می‌گیرد یا اگر برعکس بچرخانید؛ دوربین خاموش می‌شود.

هیچ گزینه‌ای برای خاموش کردن فلاش نیست و همیشه روشن است و با هر بار عکس گرفتن یک فلاش می‌زند. در پشت دوربین، گوشه پایین سما راست یک پنجره کوچک می‌بینیم که به شما اجازه می‌دهد ببینید چه اثری بر جا گذاشته‌اید.

یک گجت گران‌قیمت ولی هیجان‌انگیز

دوربین SQ1 فوجی‌فیلم بیشتر شبیه به دوربین‌های اسباب‌بازی است. حتی نحوه استفاده از آن هم چنین ذهنیتی ایجاد می‌کند. در هنگام عکس گرفتن نیازی به تفکر و سوژه‌یابی و ده‌ها تنظیم دیگر دوربین‌های امروزی ندارید.

کافی است دوربین را سمت سوژه بگیرید و دکمه شاتر را در جلوی دوربین فشار دهید تا پس از چند ثانیه صدای چاپ عکس روی یک کاغذ بلند شود و بعد عکس چاپ شده بیرون بیاید.

شما با این دوربین می‌توانید عکس‌های زیبایی از بخش بخش خانه خود بگیرید و ساده‌ترین وسایل و سوژه‌ها را به یک عکس هنری و قدیمی ماندگار تبدیل کنید.

در واقع، حاشیه سفیدی که در اطراف هر عکس چاپ شده است؛ هم حس نوستالژی خوبی به آدم می‌دهد و هم خودش نوعی افکت پیشرفته برای زیباسازی بصری عکس است.

می‌توانید از حیوان خانگی، گیاهان، فنجان چای و قهوه، کتاب‌ها و هر چیز دیگری عکس بگیرید و یادگاری نگه دارید یا با گوشی از آن‌ها عکس گرفته و در اینستاگرام بگذارید.

فوجی‌فیلم در دوربین فوری خود هرگز سراغ پیچیده‌سازی فرآیند عکاسی یا دادن افکت و برخی کارهای نرم‌افزاری نرفته است و همان پروسه عکاسی دوربین SQ6 تکرار و بلکه ساده‌تر شده است.

دوربین Instax Square SQ1 همان کاری را انجام می‌دهد که از یک دوربین فوری انتظار دارید. سریع و ساده عکس فوری بگیرید و درگیر تنظیمات یا پروسه طولانی چاپ عکس نشوید.

قیمت دوربین فوری جدید فوجی‌فیلم ۱۲۰ دلار است و البته برای چاپ هر عکس باید یک دلار بیشتر هم بپردازید. دوربین قدیمی‌تر SQ6 با قیمت ۱۳۰ دلار عرضه شد ولی اکنون قیمتی ۱۰۰ دلاری دارد.

قرار است دوربین SQ1 از ماه اکتبر در رنگ‌های سفید گچی، نارنجی مایل به قرمز و آبی یخچالی، وارد بازار شود. یک گچت گران‌قیمت است ولی می‌تواند هیجان تازه‌ای برای زندگی کسالت‌بار این روزها باشد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.