اولین دوربین مربعی چاپ سریع تمام آنالوگ فوجی‌فیلم معرفی شد

0

فوجی‌فیلم دوربین Instax SQ10 را برای عکاسی نیمه دیجیتال و چاپ سریع عکس‌ها وارد بازار کرده و اکنون به فروش می‌رسد.

اما اگر جزو کاربرانی هستید که می‌خواهید یک دوربین تمام آنالوگ چاپ سریع عکس داشته باشید؛ فوجی‌فیلم دوربین Instax Square SQ6 را برایتان معرفی کرده است.

اولین دوربین تمام آنالوگ این شرکت برای گرفتن عکس‌هایی مربعی یا نسبت تصویر ۱:۱ و اندازه ۲.۴ اینچی در ۲.۴ اینچ (کاغذهای ۶x۶ سانتی‌متر) که بیشتر شما را به یاد دوربین‌های قدیمی چند دهه پیش می‌اندازد.

دوربین Instax Square SQ6 دارای قابلیت تنظیم نور خودکار است (یک ویژگی دیجیتال) و دیگر لازم نیست شما به طور دستی درگیر تنظیمات دوربین برای گرفتن عکس در محیط‌های پرنور یا کم نور شوید.

این دروبین با استفاده از حسگرهایی که دارد؛ میزان نور محیط را ارزیابی کرده و براساس آن سرعت شاتر را تنظیم می‌کند. این دوربین از سه فیلتر رنگ نارنجی، سبز و بنفش استفاده می‌کند که می‌توانند یک نگاه و جلوه متفاوتی به عکس‌ها بدهند. این فیلترها روی فلش نصب می‌شوند.

همچنین، این دوربین از یک مود selfie بهره می‌برد که امکان فوکوس و تنظیم روشنایی تصاویر برای گرفتن عکس‌های کلوزآپ بهتر را فراهم می‌کند. یک آینه در کنار لنز دوربین قرار دارد که کمک می‌کند شما کادر عکس را در هنگام ثبت یک عکس سلفی بهتر تنظیم کنید.

ظاهری کلاسیک، قابلیت‌هایی مدرن

از تایمر دروبین نیز برخوردار است تا کاربران بتوانند دوربین SQ6 را روی سه‌پایه قرار داده و عکس‌های دسته جمعی بگیرند.

دوربین SQ6 ویژگی‌ها و امکانات متنوعی دارد که برخی در حرفه‌ای‌ترین دوربین‌های روز دنیا دیده می‌شوند. مثلا کاربران می‌توانند با فشردن دو بار پشت سر هم کلید شاتر، حالت دابل اکسپوژر دوربین را فعال کنند که امکان ثبت دو منظره را روی یک فیلم می‌دهد.

می‌توان با این دوربین عکاسی ماکرو کرد و تا ۳۰ سانتی‌متر به سوژه نزدیک شد. مود عکاسی landscape برای عکاسی از طبیعت و مناظر وسیع دارد.

ظاهر این دروبین نیز نسبت به دوربین‌های آنالوگ دیگر فوجی‌فیلم، خاطره‌انگیز و کلاسیک نشان می‌دهد. این دوربین در سه رنگ طلایی، خاکستری و سفید با قیمت ۱۳۰ دلار وارد بازار می‌شود.

فوجی‌فیلم گفته تا ۱۰ روز دیگر این دوربین را وارد بازار می‌کند. به علاوه، وعده کرده فیلم‌های این دروبین به سادگی و گسترده در دسترس کاربران قرار گیرند تا مشکلی از این جهت نداشته باشند.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.