طراحی زشت آیفون‌های ۱۱ تایید شد: دوربین سه‌گانه مربعی بیرون زده از بدنه و وزن و ضخامت بیشتر

0

در ماه‌های اخیر شایعات زیادی درباره طراحی آیفون ۱۱ و به ویژه بخش دوربین اصلی آن شنیده شد. رندرهای مختلفی از سوی کاربران مشهور فضای مجازی انتشار یافت و برخی منابع این طراحی‌ها را تایید می‌کردند.

اما کاربران اپل و طرفداران متعصب آیفون اصلا این طراحی‌ها را دوست نداشتند و امیدوار بودند تمام این رندرها و تصاویر جعلی و اشتباهی یا برای رد گم کردن و پنهان باقی ماندن طراحی اصلی آیفون ۱۱ باشد.

حالا اواخر هفته پیش رندری از قاب آیفون ۱۱ منتشر شد که تقریبا تایید می‌کرد این طراحی‌ها درست هستند و امروز «فلیپ کوروی»، کاربر بسیار معروف و محبوب در شبکه اجتماعی یوتیوب موفق به خرید کیس آیفون ۱۱ شده است که باز هم نشان می‌دهد رندرهای پیشین واقعیت دارند.

این کیس‌های آیفون باعث وحشت کاربران اپل شده‌اند و می‌ترسند جدا شدن جانی آیو از کوپرتینو هم به این مسئله مرتبط باشد.

«کوروی» موفق شده به یک شرکت زنجیره تامین چینی شرکت اپل نزدیک شود و با خرید عمده کیس‌های آیفون ۱۱، به نمونه آن‌ها دسترسی پیدا کند تا بفهمد پشت طراحی جدید آیفون‌های ۲۰۱۹ اپل چه خبر است.

همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌کنید؛ اپل از دوربین سه لنزه و دو لنزه برای آیفون‌های ۱۱ استفاده کرده است. در آیفون ۱۱ و ۱۱ مکس از چینش مربعی برای لنزها و فلاشر استفاده شده است و بخش اصلی دوربین دارای برآمدگی است.

همین‌طور، کیس‌های منتشر شده برای آیفون ۱۱ نشان می‌دهند از دکمه قطع صدا استفاده شده است که برعکس گذشته به سمت بالا و پایین حرکت می‌کند. طراحی این کلید هم از حالت مستطیلی به حالت دایره‌ای تغییر پیدا کرده است.

این طراحی‌ها نشان می‌دهند که آیفون هم از نظر وزنی سنگین‌تر و هم از نظر اندازه ضخیم‌تر شده است. هم‌اکنون، وزن گوشی آیفون XS Max حدود ۲۰۸ گرم است که سنگین‌ترین پرچم‌دار محسوب می‌شود.

بهتر است آیفون ۱۱ را فراموش کنید

بسیاری از منابع گفتند آیفون ۱۱ مکس و آیفون XS Max طراحی مشابه و نمای جلویی کاملا یکسان دارند ولی قاب‌های منتشر شده برای آیفون ۱۱ مکس نشان می‌دهند از بریدگی ناچ کوچک‌تری برخودار است که شاید زیاد به چشم هم نیاید.

یکی از انتظارات بزرگ کاربران آیفون، تغییر سبک طراحی بریدگی صفحه‌نمایش آیفون X بود چون اکنون در سال ۲۰۱۹ تمام شرکت‌های سازنده اسمارت‌فون به سوی ناچ‌های قطره‌ای، دایره‌ای و کوچک حرکت کردند ولی رندرهای آیفون‌های ۱۱ نشان می‌دهند هنوز ناچ بزرگ اولیه اپل استفاده شده است.

متاسفانه، این تصاویر به ما می‌گویند که درگاه لایتنینگ به جای USB-C استفاده شده است و باید امیدوار بود اپل یک کابل مبدل لایتنیگ به USB-C هم همراه گوشی‌هایش به کاربران بدهد.

پیش‌بینی کارشناسان این است که کاربران از آیفون‌های ۱۱ استقبال چندانی نکنند و یک شکست بزرگ برای اپل باشند.

بلومبرگ ادعا می‌کند جانی آیو از سال ۲۰۱۵ به بعد در طراحی محصولات اپل دخالتی نداشته است. آخرین محصولی که آیو برای اپل طراحی یا مدیریت پروسه طراحی آن را داشته؛ ساعت هوشمند این شرکت است.

طراحی محصولات اپل به مرور ضعیف‌تر و زشت‌تر می‌شوند و فقط آیفون X را باید یک استثنا دانست.

شایعات زیادی هم درباره آیفون‌های ۲۰۲۰ شنیده می‌شود. اینکه همراه با ۵G عرضه می‌شوند و اپل تمام غافل‌گیرهای خود را برای سال بعد نگه داشته است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.