چند روز پیش از رونمایی از آیفون ۱۳، رندرهایی از آیفون ۱۴ منتشر شد: طراحی جدید، بدون بریدگی ناچ و دوربین‌های پشتی یکپارچه با بدنه

0

«جان پروسر» تصاویری رندر از طراحی آیفون ۱۴ را منتشر کرد؛ یک سال پیش از عرضه آن توسط اپل و دقیقا چند روز پیش از رونمایی از آیفون‌های ۱۳. نکته مهم این رندرها، حذف بریدگی ناچ دوربین سلفی از نمایشگر آیفون است. در بدنه پشتی هم ظاهرا دوربین‌ها با بدنه یکپارچه شده و دیگر شاهد بیرون زدگی آن‌ها نیستیم.

البته، هنوز صفحه‌نمایش این آیفون‌ها دارای یک ناچ نقطه‌ای کوچک هست ولی نه به اندازه و زشتی ناچ اولیه‌ای که در آیفون X شاهد بودیم و بعد در چند نسل آیفون تکرار شد.

براساس گزارشی که پیش‌تر توسط سایت Front Page Tech منتشر شده بود؛ انتظار داریم که آیفون‌های ۱۴ با بیشترین تغییرات طراحی روبرو باشند و بسیاری از شکایات کاربران از طراحی آیفون‌های پیشین را اپل حذف کند.

یک دوربین حفره‌ای به سبک بسیاری از پرچم‌دارهای اندرویدی امروزی، جایگزین ناچ بزرگ نمایشگر می‌شود و بدنه پشتی گوشی نیز کاملا صاف و تخت است و هیچ برآمدگی لنز دوربینی وجود ندارد. گفته می‌شود اپل از فریم تیتانیوم نیز در این سری آیفون‌ها استفاده می‌کند.

«پروسر» می‌گوید فقط تصاویری از iPhone 14 Pro Max را مشاهده کرده است و از فناوری‌های استفاده شده در آن برای اعمال این تغییرات بی‌اطلاع است. رندرهای به اشتراک گذاشته شده در چندین رنگ هستند ولی پروسر می‌گوید همه این رنگ‌ها به جز رنگ طلایی، صرفا برای ساخت رندرها استفاده شدند. پروسر می‌گوید رنگ طلایی را دیده است؛ اگرچه شاید رنگ نهایی نباشد.

سایر تغییرات طراحی شامل کلیدهای تنظیم صدای گرد مانند آیفون ۴ و تغییر طراحی شیشه ساندویچی است که آیفون ۱۴ را بیشتر شبیه به آیفون ۴ می‌کند.

این اولین باری نیست که اطلاعاتی درباره آیفون ۱۴ می‌شنویم. مینگ چی کو، تحلیل‌گر قدیمی زنجیره تامین اپل نیز به ما گفته بود اپل در حال توسعه یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی با پشتیبانی از فیلم‌های ۸K برای آیفون ۲۰۲۲ است.

شایعه دیگری می‌گفت که اپل در پی تامین آلیاژ تیتانیوم برای قاب آیفون ۲۰۲۲ است. منبع همین گزارش می‌گوید چون تغییرات طراحی در آیفون ۲۰۲۲ زیاد است و تقاضاهای بالایی به دست اپل برای ارتقاهای طراحی رسیده است. این سری آیفون را می‌توان یک «فوق چرخه» یا supercycle نامید.

شایعه طولانی مدت دیگر پیرامون آیفون‌های ۲۰۲۲ به درگاه‌ها مربوط می‌شود و اینکه شاید شاهد هیچ درگاهی روی آن نباشیم؛ به این معنی که هیچ درگاه لایتنینگ یا USB-C ندارد. چنین دستگاهی برای شارژ شدن، تبادل اطلاعات و سایر کارهای خود به شارژ و ارتباطات بی‌سیم متکی است و نهایتا از یک اتصال فیزیکی MagSafe سود می‌برد. اما رندرهای پروسر یک درگاه لایتنینگ را در آیفون ۱۴ نشان می‌دهد.

اپل هفته آینده و روز ۱۴ ساپتامبر می‌خواهد از آیفون‌های ۱۳ رونمایی کند و پس از آن شاهد موجی از شایعات و رندرهای جدی‌تر درباره آیفون‌های ۱۴ خواهیم بود.

منبع appleinsider
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.