افشای بزرگ ویژگی‌های آیفون ۸ تنها سه روز مانده به رونمایی؛ اطلاعات بیشتری درباره نام مدل‌های آیفون ۸، سیستم تشخیص چهره؛ ایموجی‌های متحرک، اپل واچ بعدی و ایرپادهای جدید

0

در حالی که فقط سه روز به مراسم رونمایی آیفون‌های جدید و احتمالا اپل واچ، اپل تی‌وی و دیگر سخت‌افزارهای جدید اپل در اپل پارک باقی مانده است؛ نسخه‌ GM لو رفته از سیستم‌عامل iOS 11؛ جزییات بیشتری را درباره نام‌های آیفون ۸، سیستم تشخیص چهره، قابلیت LTE در اپل واچ و ایرپادها فاش ساخت.

ابتدا به سراغ سیستم تشخیص چهره آیفون ۸ می‌رویم که در آی‌او‌اس ۱۱ به نام «Face ID» است و قرار است جایگزین Touch ID شود. آی‌او‌اس ۱۱ نشان می‌دهد که سیستم تشخیص چهره آیفون ۸ چگونه کار می‌کند. ویدیویی از این سیستم‌عامل استخراج شده است که نشان می‌دهد کاربران باید همراه با یک انیمیشن صورت خود را به چپ و راست یا بالا و پایین بچرخانند تا چهره‌شان شناسایی شود. این حرکت‌ها باعث می‌شوند که دوربین جلویی آیفون بتواند دقیق‌تر چهره کاربران را شناسایی کند. وقتی چهره کاربر شناسایی شد؛ به سادگی با گرفتن گوشی در جلوی صورت می‌توان آن را باز کرد.

چندین عکس جدید هم درباره طراحی آیفون ۸ و نام‌های این گوشی از نسخه فاش شده آی‌او‌اس ۱۱ می‌فهمیم. در یک عکس به طور واضح کلیدها و پیچ‌های جدید آیفون ۸ را نشان می‌دهد که احتمالا برای کنترل صدا، فعال کردن سریع سیری، حالت SoS و روشن/خاموش آیفون هستند. حدس می‌زنیم با نگه داشتن کلید روشن/خاموش آیفون بتوان سیری را سریع فعال کرد.

همچنین؛ در این تصاویر به خوبی می‌توان یک نوار باریک رنگ را در پایین نمایشگر آیفون دید که حدس می‌زنیم نوار وظیفه جایگزین کلید هوم باشد. اگر این نوار را به سوی بالا بکشید؛ صفحه اپلیکیشن‌ها فعال می‌شود و اگر باز هم نوار وظیفه را بالاتر بکشید؛ اپ سوییچر فعال می‌شود.

دیگر تغییری که در طراحی و ظاهر نرم‌افزاری آیفون رخ می‌دهد؛ مربوط به مکان نمایش اطلاعات ساعت و باتری است. ظاهرا اطلاعات مربوط به موقعیت و ساعت در گوشه چپ بالای آیفون و وضعیت باتری، شبکه موبایل و وای‌فای در گوشه راست بالای آیفون نمایش داده می‌شوند.

یکی از بزرگ‌ترین خبرهای غیرمنتظره اپل می‌تواند درباره ایموجی‌های متحرکی باشد که در آی‌او‌اس ۱۱ قرار دارند. در واقع، با سیستم تشخیص چهره می‌توان این ایموجی را تحریک کرد یا ایموجی‌های اختصاصی ساخت. همچنین؛ این ایموجی‌ها می‌توانند با صدای کاربر چهره وی را نشان بدهند.

در اپلیکیشن ساعت نسخه طلایی آی‌او‌اس ۱۱ تصویری از یک ساعت هوشمند دیده می‌شود که احتمالا اپل واچ ۳ است. طراحی کلی این ساعت با نسخه‌های قبلی تغییر آن‌چنانی ندارد اما چرخ‌دنده دیجیتالی قرمز رنگ شده است و همین‌طور به وضوح مشخص است که می‌تواند از قابلیت LTE بهره ببرد و به طور مستقیم بدون نیاز به گوشی آیفون تماس بگیرد یا اپلیکیشن‌ها از اینترنت تغذیه کنند.

در نسخه نهایی آی‌او اس ۱۱ به چیزی به نام «AirPods 1,2» نیز اشاره شده است که حدس می‌زنیم قرار است نسخه جدید و به‌روزتری از ایرپادهای اپل باشد. ایرپادها در سال گذشته معرفی شدند. اپل از تصاویر پس‌زمینه جدیدی نیز استفاده می‌کند تا نمایشگر اولد آیفون ۸ جلوه و نمای بیشتر و جذاب‌تری داشته باشد.

همان‌طور که قبلا هم فاش شده بود؛ اپل به مناسبت دهمین سالگرد معرفی آیفون یک مدل ویژه به نام iPhone X معرفی می‌کند.

 


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.