چگونه سیستم تشخیص چهره آیفون ۸ تنظیم می‌شود و چهره کاربران را شناسایی و ذخیره خواهد کرد

0

یک نسخه از آی‌او‌اس ۱۱ توسط یک توسعه‌دهنده اپل روی وب منتشر شده و حالا کدهای آن بسیاری از ویژگی‌های آیفون ۸ را لو می‌دهند و اطلاعات بیشتر و جزیی‌تری درباره آن‌ها به دست آمده است. از جمله این‌ها؛ کدهای نسخه جدید سیستم‌عامل موبایل اپل نحوه تنظیم سیستم تشخیص چهره آیفون ۸ موسوم به فیس آی‌دی را نشان می‌دهند.

در ماه‌های گذشته شایعات زیادی درباره حذف سنسور اثرانگشت از آیفون ۸ و جایگزین شدن سیستمی به نام Pearl ID برای تشخیص چهره منتشر شد. هرچه به زمان رونمایی از آیفون ۸ نزدیک‌تر شدیم؛ این شایعات قوت بیشتری گرفت و تقریبا مشخص شد Face ID قرار است جایگزین سنسور اثرانگشت شود. اکنون؛ کدهای آی‌او‌اس ۱۱ نیز این موضوع را تایید می‌کنند و Pearl ID همان فیس‌ آی‌دی است.

به علاوه؛ یک سری عکس و ویدیو نیز از درون کدهای آی‌او‌اس ۱۱ درباره نحوه کار و تنظیم فیس آی‌دی کشف شده است که مهم‌ترین آن‌ها یک مترسک را نشان می‌دهد که دایم دارد سر خود را به این سو و آن سو تکان می‌دهد. ظاهرا این فیلم کاربران آیفون ۸ را راهنمایی می‌کند تا برای شناسایی چهره‌شان؛ سرشان را به بالا و پایین و چپ و راست گردش بدهند. در واقع، روش تنظیم و شناسایی چهره آیفون ۸ به این صورت است که فیلم موردنظر نشان می‌دهد.

البته؛ همانند سنسور اثر انگشت تاچ آی‌دی در آیفون‌های قبلی؛ کاربران آیفون ۸ هم باید ابتدا یک رمزعبور در سیستم بسازند. وقتی این رمزعبور ساخته شد؛ آی‌او‌اس کاربران را به مرحله شناسایی و ثبت چهره‌شان هدایت می‌کند. وقتی اطلاعات چهره کاربران در سیستم ثبت شود؛ برای دفعات بعدی فقط کافی است کاربر آیفون ۸ را جلوی صورت خود بگیرد تا به طور خودکار نمایشگر گوشی باز شود.

کدهای آی‌او‌اس می‌گویند که کاربران آیفون ۸ می‌توانند بدون اینکه فرآیند ثبت چهره خود را کامل کرده باشند، از این سیستم خارج شوند و بعدا دوباره تلاش کنند. همچنین؛ به نظر می‌رسد یک کاربر باید دو بار به طور کامل چهره خود را در سیستم تشخیص چهره آیفون ثبت کند تا پس از آن بتواند از این ویژگی استفاده کند. اطلاعات دیگری که داریم این است که برای شروع ثبت چهره؛ کاربران باید به نمایشگر آیفون نگاه کنند و با دست یک دایره فرضی دور چهره خود بکشند. تمام این مراحل برای کاربران توضیح داده می‌شود و آن‌ها مرحله به مرحله پیش می‌روند.

حتا آیفون در هنگام انجام مراحل شناسایی چهره؛ با صدور پیغام‌هایی به کاربر برای ثبت چهره بهتری کمک می‌کند. مثلا به او می‌گوید از آیفون فاصله بیشتری بگیرد یا نزدیک‌تر شود؛ سر خود را پایین یا بالا نگه دارد و این طرف آن طرف بچرخاند.

کدهای کشف شده در آی‌او اس ۱۱ نشان می‌دهند که این ویژگی با گزینه Face ID & Passcode در دسترس کاربران قرار می‌گیرد و گزینه دیگری به نام Partial Capture برای ثبت دقیق‌تر چهره وجود دارد که یعنی اگر کاربر چهره خود را دقیق ثبت نکرده باشد؛ باز هم می‌تواند از این سیستم استفاده کند و نمایشگر به طور خودکار متوجه خواهد شد که کاربر در حال کار با گوشی است و خاموش نمی‌شود.

تمام این اطلاعات هیجان انتظار برای رونمایی از آیفون ۸ و مشاهده از نزدیک این ویژگی را افزایش داده است. اگر این اطلاعاتی که در روزهای اخیر فاش شدند؛ صحیح باشند باید نتیجه بگیریم که آیفون ۸ هوشمندتر از مدل‌های قبلی است و مثلا در هنگام مطالعه یک متن بلند؛ دیگر نمایشگر گوشی قفل نخواهد شد.

آیفون ۸ به همراه سخت‌افزارهای جدید اپل روز سه‌شنبه همین هفته؛ ۱۲ سپتامبر در محل اپل پارک رونمایی می‌شوند. با ما همراه باشید تا این روزها اطلاعات بیشتری درباره آیفون‌های جدید اپل برایتان تعریف کنیم.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.