اسکای‌ نیوز از سیستم تشخیص چهره برای شناسایی افراد معروف و اعضای خانواده سلطنتی در عروسی پرنس هری استفاده می‌کند

0

مراسم ازدواج رسمی پرنس هری و مگان مارکل در اواخر همین ماه میلادی (۱۹ می) برگزار می‌شود. بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی این جشن عروسی را به طور زنده و کامل پوشش خبری می‌دهند.

اما بینندگان شبکه تلویزیونی اسکای نیوز این امکان را خواهند داشت تا با سیستم تشخیص تصویر، افراد خانواده سلطنتی و همین‌طور چهره‌های معروف حاضر در این جشن را از میان صدها میهمان خارجی شناسایی کنند.

این شبکه تلویزیونی انگلیس اعلام کرده برای پخش زنده مراسم ازدواج پرنس هری با چندین استارتاپ فناوری و سرویس AWS آمازون همکاری خواهد کرد.

در نتیجه این همکاری، همین‌طور که میهمان‌ها وارد کلیسای سنت جورج در شهر وینزر می‌شوند؛ چهره‌شان توسط نرم‌افزار شناسایی تصویر آمازون مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تایید، اطلاعات‌شان در پس‌زمینه صفحه‌نمایش درج خواهد شد.

بینندگان این مراسم ازدواج از اسکای نیوز می‌توانند نام افراد شناسایی شده را به صورت زیرنویس در تلویزیون خود تماشا کنند. البته، بینندگان برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره این افراد می‌توانند از اپلیکیشن SKY این شبکه تلویزیونی استفاده کنند. این سرویس به نام Who’s Who Live شناخته می‌شود.

عالی است اما با اجازه چه کسی؟

اسکای نیوز می‌گوید این قابلیت برای اولین بار در دنیا قرار است در یک مراسم عروسی سلطنتی استفاده شود. این قابلیت اجازه می‌دهد بینندگان، اطلاعات و بینش بیشتری درباره افراد دعوت شده پیدا کنند.

این روش جدیدی از ارایه محتوا روی استریم ویدیویی است و در صورت موفقیت می‌تواند به رویدادهای بزرگ دیگر دنیا مانند مراسم اسکار گسترش پیدا کند. مردم علاقه دارند درباره هنرمندانی که روی فرش قرمز پا می‌گذارند، اطلاعات بیشتری کسب کنند و در همان لحظه نام هنرمند و فیلم کاندیدش را ببینند.

در کنار مزایای استفاده از فناوری تشخیص چهره در مراسم ازدواج سلطنتی، سوالات و ابهاماتی هم در بحث حریم خصوصی میهمان‌ها مطرح شده است.

آیا اسکای نیوز از میهمان‌ها بابت شناسایی چهره‌شان و ارایه نام و اطلاعات‌شان به بیننده‌ها اجازه گرفته است؟ این شبکه تلویزیونی اطلاعات خود را از کجا جمع‌آوری کرده است و چگونه به چهره و دیگر مشخصات همه افرادی که دعوت شدند، دسترسی دارد؟

شناسایی افراد بسیار معروف یا اعضای درجه یک خانواده سلطنتی انگلیس برای بسیاری از فیلم‌بردارها از جمله خبرنگاران سلطنتی آسان خواهد بود ولی باید دید هوش مصنوعی چگونه می‌خواهد این افراد و البته افراد معروف دیگر را در لباس‌ها و چهره‌هایی متفاوت همرا با کلاه شناسایی کند. این چالشی است که باید هوش مصنوعی تا دو هفته دیگر انجامش دهد و پیروز شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.