هواوی به‌زودی سه گوشی با دوربین سه‌گانه معرفی می‌کند که یک مدل سیستم تشخیص چهره و طراحی شبیه آیفون X دارد

0

طرح‌های چندین گوشی آینده هواوی به بیرون نشت کردند و نام این اسمارت‌فون‌ها و برخی ویژگی‌هایشان را لو می‌دهند.

ظاهرا هواوی می‌خواهد در سال ۲۰۱۸ سه گوشی جدید از سری P پرچم‌دار خود به نام P20 و P20 Plus و P20 Pro رونمایی کند. جالب است که مدل P20 Pro طراحی ظاهری مانند گوشی آیفون X اپل دارد.

در حالی که احتمال می‌رفت هواوی در کنگره جهانی موبایل بارسلونا از گوشی پرچم‌دار بعدی خود به نام P11 پرده‌برداری می‌کند؛ طرح‌های جدید فاش شده نشان می‌دهند نام پرچم‌دار بعدی P20 است و سه گوشی هم‌خانواده معرفی می‌شوند.

خانواده P20 با دوربین سه‌گانه

طراحی‌های فاش شده می‌گویند هواوی می‌خواهد سه مدل از گوشی P20 خود عرضه کند. هر سه گوشی از دوربین سه‌گانه در عقب و دوربین سلفی جلو سود می‌برند. اما محل قرارگیری این دوربین‌ها در سه مدل متفاوت است که نشان می‌دهد فناوری دوربین‌های خانواده P20 با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

قبلا شایعه شده بود هواوی می‌خواهد سیستم دوربین سه‌گانه‌ای عرضه کند که دقت تصویر ۴۰ مگاپیکسلی و زوم ۵ برابر اپتیکال دارند. طراحی‌های گوشی‌های P20 این شایعه را بیشتر دامن می‌زنند.

ظاهر دو گوشی P20 و P20 Plus بسیار شبیه هم است و فقط در اندازه و چینش دوربین‌های سه‌گانه با یکدیگر متفاوت هستند.

اما گوشی P20 Pro یک طراحی کاملا متفاوت با دو گوشی قبلی دارد. از صفحه‌نمایش کشیده و حسگر اثر انگشت در پنل پشتی دستگاه سود می‌برد. به علاوه، پنل جلویی گوشی و صفحه‌نمایش در بالا تورفتگی شبیه به آیفون X دارد که بسیار تعجب‌برانگیز است.

برخی شنیده‌ها از استفاده پردازنده کرین ۹۷۰ و رم ۶ گیگابایتی روی گوشی‌های P20 و P20 Plus و پردازنده قدرتمندتر کرین ۹۷۵ روی گوشی P20 Pro خبر می‌دهند.

چندی پیش، هواوی از یک سیستم تشخیص چهره شبیه به Face ID اپل رونمایی کرده بود و وعده کرد در پرچم‌دار بعدی خود استفاده کند. حالا طراحی گوشی P20 Pro این گمانه‌زنی را تقویت می‌کند که از سیستم تشخیص چهره هم برخوردار باشد.

جالبی طراحی گوشی P20 Pro این است که بسیاری از کارشناسان اپل را به خاطر نوع طراحی صفحه‌نمایش آیفون X و آن تورفتگی معروف به «notche» سرزنش کردند و حالا هواوی می‌خواهد همان خطای طراحی را تکرار کند.

انتظار می‌رود هرچه به مراسم MWC در اسفندماه نزدیک‌تر شویم؛ اطلاعات بیشتری درباره گوشی‌های خانواده P20 هواوی منتشر شود.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.