شاید آیفون بعدی این شکلی باشد: دوربین سه‌گانه پشتی به همراه سیستم TOF

0

سال جدید میلادی آغاز شده است. یعنی انتظار برای رونمایی از یک آیفون جدید و البته تا دل‌تان بخواهد شایعه، خبر، عکس و پیش‌بینی.

دو منبع معروف و بسیار معتبر، رندرهایی از آیفون ۲۰۱۹ منتشر کردند تا شروع‌کننده این ماراتن ۹ ماهه باشند. این رندرها لزوما بهتر از آیفون‌های سال ۲۰۱۸ نیستند و چه بسا شما آیفون خودتان را بیشتر دوست داشته باشید.

دو منبع OnLeaks و Digit.in می‌گویند آیفون ۲۰۱۹ هنوز در مرحله طراحی مهندسی، اعتبارسنجی و ارزیابی‌های کارخانه‌ای است. ممکن است در آینده برخی مشخصات یا ظاهر آن تغییر کند. پس، لزوما آیفون ۲۰۱۹ نهایی شبیه به این رندرها نیست.

در حقیقت، این رندرها براساس آخرین شایعات و اخبار درز کرده از اپل طراحی شده‌اند. برخی شایعات می‌گویند اپل در آیفون بعدی خود از دوربین سه لنزه استفاده می‌کند. خبری که هرگز به طور رسمی تایید نشده است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

افزون بر این، شایعات دیگری می‌گویند اپل به دنبال توسعه سیستم Time of Flight است. سستم TOF به اسمارت‌فون اجازه می‌دهد نقشه‌های بسیار عمیقی از محیط اطراف خود رکورد کند تا در ویژگی‌های واقعیت افزوده یا فوکوس خودکار سریع‌تر و دقیق‌تر ازشان بهره ببرد.

طراحی دوربین سه‌گانه

مهم‌ترین ویژگی که این رندرهای آیفون ۲۰۱۹ نشان می‌دهند؛ دوربین سه‌گانه به همراه لنز در یک قاب است. چیزی که شاید خوش‌آیند برخی از کاربران آیفون نباشد.

کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند این طرح دوربین سه‌گانه بسیار شبیه به اسمارت‌فون هواوی پی ۲۰ پرو است. شاید هم هواوی این دوربین سه گانه را بهتر اجرا و پیاده‌سازی کرده است.

از هم‌اکنون، جبهه‌گیری‌ها میان کاربران اپل آغاز شده و برخی از کاربران به شدت مخالف چنین طراحی هستند.

در سال‌های اخیر، دوربین‌ها و به‌طور مشخص، لنز دوربین‌ها محل رقابت گوشی‌سازها است. در حالی‌که سامسونگ از گلکسی A9 با ۴ دوربین پشتی رونمایی کرده و به نظر می‌رسد نوکیا به زودی اسمارت‌فون نوکیا ۹ را با ۵ دوربین پشتی رونمایی می‌کند؛ طبیعی است که اپل به سوی دوربین سه لنزه حرکت کند.

همان‌طور که گفتیم؛ این تصاویر و رندرها فقط براساس برخی اخبار و شایعات طراحی شدند و قابل اعتماد نیستند. مطمئنا اگر اپل بخواهد در آیفون ۲۰۱۹ از دوربین سه لنزه بهره بگیرد؛ طراحی به مراتب مهندسی‌تر و زیباتر خواهد داشت.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.