شاید آیفون‌های ۲۰۲۰ مجهز به دوربین‌های لیزری سه بعدی ToF باشند

0

به لطف سنسور دوربین جدیدی که به آیفون افزوده می‌شود و می‌تواند اشیا را از فاصله دور تشخیص دهد؛ قابلیت‌های واقعیت افزوده این گوشی در سطح جدیدی قرار خواهد گرفت.

مینگ چی کو، تحلیل‌گر معروف سایت TF Securities در تحقیق‌های جدید خود متوجه شده اپل در حال تدارک افزودن سنسور زمان پرواز (ToF) به نسل بعدی آیفون‌ها است. این سنسور دوربین علاوه بر بهبود بینایی ماشینی، در عکاسی بهتر و افزایش کیفیت عکس‌ها هم تاثیرگذار است.

مینگ چی کو، یکی از معروف‌ترین تحلیل‌گران اخبار اپل است و معمولا پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌های او مورد توجه رسانه‌ها قرار می‌گیرند چون مبتنی بر منابع معتبری هستند. مینگ می‌گوید اپل کار ساخت و افزودن سنسور زمان پرواز را از اوایل سال جدید میلادی آغاز کرده است و می‌خواهد آن را به مجموعه دوربین‌های پشتی آیفون اضاقه کند.

پیش‌بینی مینگ چی کو این است که در سال ۲۰۲۰ اپل سه مدل آیفون روانه بازار کند که یک مدل با سنسور Face ID در پنل جلویی و دو مدل دیگر با سنسور لیزر سه‌بعدی عرضه می‌شوند.

اپل برای آیفون‌های ۲۰۲۰ از سیستم VCSEL با اندازه ۴۵ نانومتری در پنل جلویی و پشتی استفاده می‌کند تا پنل جلویی به فلاشر و پنل پشتی به سنسور زمان پرواز مجهز خواهد شد.

کیفیت عکس بهتر، کاربردهای واقعیت افزوده بیشتر

اگر این پیش‌بینی درست باشد؛ آیفون‌های ۲۰۲۰ اپل با درک بهتر فاصله از اشیا می‌توانند کیفیت عکس را افزایش داده و البته کاربردهای جدیدی در حوزه واقعیت افزوده فراهم کنند. سنسورهای ToF یک ویژگی‌ انقلابی و رده بالا برای اسمارت‌فون‌های پرچم‌دار آینده محسوب می‌شود.

دیگر پیش‌بینی مینگ چی کو درباره آیفون‌های ۲۰۲۰ به قابلیت ارتباطی آن‌ها بازمی‌گردد. مینگ می‌گوید تمام آیفون‌های ۲۰۲۰ مجهز به مودم ۵G هستند و از نسل جدید ارتباطات موبایل پشتیبانی می‌کنند.

اپل می‌خواهد واحد مودم‌های موبایل اینتل را با قیمتی یک میلیارد دلاری خریداری کند و از سوی دیگر، مجوز استفاده از مودم‌های ۵G کوالکام به مدت ۶ سال را دارد تا سر فرصت مودم‌های ۵G اختصاصی خودش را توسعه دهد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.