پهپاد بعدی شرکت DJI به دوربین‌ها و سنسورهای ضد مانع و ۳۶۰ درجه مجهز است

0

تصویر جدیدی از پهپاد کوچک و قابل حمل مخصوص فیلم‌برداری شرکت DJI در شبکه‌های اجتماعی لو رفته که برخی از مشخصات آن را نشان می‌دهد.

شرکت DJI با پهپادهای نوآورانه و خلاقانه خود در دنیا پیش‌تاز است. پهپادهایی مانند Mavic Pro برای فیلم‌برداری با کیفیت ۴K و پهپاد Mavic Air هم به عنوان یک پهپاد قابل حمل و مسافرتی از این شرکت در صدر بهترین و پرفروش‌ترین پهپادهای فیلم‌برداری دنیا هستند.

اکنون، یک عکس منتشر شده از پهپاد بعدی این شرکت به نام Mavic  pro 2 یا Mavic 2 برخی از فناوری‌ها و ویژگی‌های جدید نسل بعدی پهپادهای DJI را نشان می‌دهد.

از روی عکس منتشر شده می‌توان فهمید که Mavic 2 به یک سیستم و دوربین جلوگیری از برخورد با اشیا مجهز شده است. این سیستم ۳۶۰ درجه می‌تواند مانع از برخورد پهپاد با موانعی مانند دیوار، درخت، دکل‌ها و اشیا دیگر شود.

این ویژگی برای افرادی که تسلط زیادی روی کنترل پهپادها ندارند یا فیلم‌بردارهای حرفه‌ای سینما بسیار جالب خواهد بود. احتمالا این سیستم توسط یک نرم‌افزار مدیریت می‌شود.

پهپادی مدرن‌تر و انعطاف‌پذیرتر

ویژگی بعدی قابل مشاهده در پهپاد Mavic 2، جداسازی دوربین اصلی از بدنه پهپاد و تعویض قطعات و لنز آن است. در این صورت، کاربران محدود به یک دوربین و لنز نمی‌شوند می‌توانند برای برخی فیلم‌برداری‌ها از لنزهای با وسعت دید وسیع‌تر استفاده کنند.

به علاوه، شاید بتوان این دوربین را پس از جداسازی از بدنه پهپاد به طور مستقل و به عنوان یک دوربین دستی قابل حمل هم استفاده کرد.

در حقیقت، شرکت DJI به دنبال انعطاف‌پذیری بیشتر پهپادها و دوربین‌های فیلم‌برداری است و می‌خواهد دستگاه‌هایی چند منظوره بسازد تا کاربران در موقعیت‌های مختلف به کار بگیرند.

شرکت DJI می‌خواست مراسمی تحت عنوان «See the Bigger Picture» در تاریخ ۱۸ جولای برگزار کند که حالا به تعویق افتاده است. انتظار داریم پهپاد Mavic 2 به‌زودی معرفی شود.

پس، اگر تصمیم دارید یک پهپاد فیلم‌برداری خوب از DJI خریداری کنید؛ بهتر است یکی دو ماهی دست نگه دارید تا Mavic 2 معرفی شود. اگر پهپاد جدید قیمتی به اندازه Mavic Pro داشته باشد؛ باید برای خریدش حدود ۱۰۰۰ دلار پرداخت کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.